jesienna pielęgnacja skóry

Lato już za nami, ale wraz z jego końcem, nie przestajemy dbać o naszą skórę. Jesień jest okazją, do zregenerowania skóry po lecie. Jak powinna wyglądać jesienna pielęgnacja skóry alergicznej?

Akcja regeneracja

Jesienią możemy naprawić swoją skórę, po lecie ma na sobie ślady opalenizny, czyli reakcji obronnej na działanie promieniowania słonecznego. Skóra może być sucha, od wiatru i słońca. Przed nami zima, zatem również wymagająca pora roku, więc warto odpowiednio pielęgnować skórę. Regeneracja to nie tylko maski i kremy. Jesienią najlepiej pomyśleć o zabiegach, które odbudują stan skóry i przygotują ją na nadejście mrozów. W tym roku, zima ma przyjść znacznie szybciej, więc nie ma co zwlekać. Peeling czy zabieg wzmacniający będzie ratunkiem regenerującym dla skóry twarzy, także tej alergicznej, jeśli dobierzemy bezpieczne dla niej preparaty. Oprócz kremu, do pielęgnacji wprowadzamy serum regenerujące, które także wpłynie na stan skóry i jej przygotowanie na chłodny czas.

Skóra pod płaszczem

Naturalny płaszcz ochronny, jak sama nazwa wskazuje, ma chronić skórę, w tym przed zimnem i wiatrem. W pielęgnacji idealne są oleje. W przypadku skóry alergicznej, warto zwrócić uwagę na ich skład. Wybieramy taki olej, który nas nie uczula. Hitem jest olej kokosowy czy z awokado. Wyciągi roślinne zaś mogą pomóc w niwelowaniu zaczerwienienia, które często obserwujemy na skórze alergicznej oraz naczyniowej. Wzmacniając naczynia krwionośne, wzmacniamy naszą skórę i tym samym jej płaszcz ochronny. Musimy więc dbać nie tylko o ubranie, ale także o to, w jaki sposób chronimy skórę w jesienny czas.

Emolienty dla skóry alergicznej

jesienna pielęgnacja skóry alergicznejEmolienty są idealne dla skóry alergicznej, atopowej oraz wymagającej. Jesienią warto je stosować, jednak w nieco lżejszej formie. W chłodne jesienne dni zakładamy rękawiczki, unikajmy noszenia przemoczonych. Produkty o tłustej formie zawsze aplikujmy na noc. Wówczas skóra będzie miała czas, by je wchłonąć i odpowiednio wykorzystać. Emolienty nie zawierają sztucznych barwników i parabenów, więc są w pełni bezpieczne dla wrażliwej skóry alergicznej. Nawet osoby dorosłe mogą stosować produkty przeznaczone dla dzieci, których na rynku nie brakuje.

Dobrze zregenerowana oraz nawilżona skóra będzie przygotowana na sezon zimowy. Jesienią oraz zimą nie zapominajmy także o ochronie przed promieniami UV. Choć ich natężenie jest mniejsze niż w sezonie letnim, mają one wpływ na wrażliwą cerę. Właściwa jesienna pielęgnacja to klucz w utrzymaniu pięknej oraz zdrowej skóry w nadchodzące miesiące.

Katarzyna Antos