jesień 2017

Jesienią rumienią się jabłka, a liście spadają z drzew. Nasze ciało także może się zmieniać. Skóra potrzebuje innych kosmetyków niż latem, a trendy w makijażu ulegają aktualizacji. Wtedy z pomocą przychodzą kosmetyki niezbędne na jesień 2017. Po które z nich warto sięgnąć?

Kosmetyki dopasowane do pory roku i twoich potrzeb

Podobnie jak z garderobą, obchodzimy się z kosmetykami. Co sezon wybieramy takie produkty, które są dostosowane do naszych potrzeb i panujących warunków klimatycznych. Jesienią temperatury bywają różne. Mamy ciepłe i słoneczne dni oraz pierwsze mrozy i chłodne wieczory. Większość czasu przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, co także wpływa na naszą skórę. Klimatyzacja czy centralne ogrzewanie może nawet nasilać objawy alergii. W jesienny czasy inaczej się ubieramy, więc i nasz makijaż musi być dopasowany do stroju. Po jakie produkty kosmetyczne warto sięgnąć w jesienny czas?

Nawilżający krem do twarzy

Jesień, tak jak wspomnieliśmy, jest rozpoczęciem sezonu grzewczego. Pod wpływem działania temperatury i suchego powietrza, skóra staje się sucha i szorstka, Traci swój naturalny blask i piękny kolor. Weźmy również pod uwagę, że może być wysuszona przez sezon letni. W związku z tym, każdego dnia powinniśmy stosować krem nawilżający, który odżywi cerę i zapewni jej bogaty zastrzyk składników oraz ochrony przed panującymi warunkami. Nie jest prawdą, że tylko posiadaczki cery suchej mogą stosować kosmetyki nawilżające. Każdy rodzaj skóry potrzebuje właściwej dawki nawilżenia. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni krem, o takiej konsystencji i składzie, który będzie odpowiadał nam w każdym calu. Alternatywą dla dwóch kremów – na dzień i na noc może być jeden produkt, łączący w sobie te dwa przeznaczenia.

Maseczka z aktywną pianą

Hitem w świecie urody są bąbelkowe maseczki do twarzy. Maseczka z aktywną pianą tworzy na skórze bąbelki, które mają na celu ją nawilżyć oraz oczyścić. Już sam efekt jest odczuwalny jako niezwykle przyjemny. Trzeba przyznać, że to dość oryginalny pomysł na maseczkę. Przed jej wykonaniem należy dokładnie przeczytać instrukcję użycia, gdyż każdy producent ma inne zalecenia oraz uwagi. Maseczki znajdziemy w znanych drogeriach stacjonarnych i internetowych. Przed jej nałożeniem polecamy wykonać peeling twarzy, dla uzyskania lepszego efektu końcowego.

Krem do stóp

Największą uwagę na stopy zwracamy latem, a jesienią zaczynamy nosić zakryte buty, więc pogarsza się ich stan. Skóra staje się twarda i sucha. Dlatego jesienią warto każdego dnia używać zmiękczającego kremu do stóp, który ją odżywi i nawilży. Krem do stóp najlepiej nakładać po wcześniejszej kąpieli i peelingu stóp. Podobnie jak w przypadku twarzy, kosmetyk będzie działał efektywniej, a my będziemy mogli z powodzeniem odsłonić piękne gołe stopy przed kominkiem.

Perełki brązujące

Jesień nie zawsze okazuje się słoneczna. Opalenizna po lecie zapewne dawno już zbladła, a wciąż chcemy pięknie wyglądać. Mamy sposób na zachowanie złocisto-brązowego blasku na skórze, także jesienią. Perełki brązujące będą idealnym rozwiązaniem w makijażu. Odrobina kosmetyku wystarczy, by czuć się i wyglądać zjawiskowo, czy to na co dzień czy na wieczór. A jeśli nie mamy perełek, możemy sięgnąć po bronzer.

Wyrazista szminka

wyrazista szminkaNie ma jak idealna szminka, która jest kropką nad i w całym makijaży. Na jesień 2017, marki proponują dość wyraziste odcienie, które od razu zwracają uwagę, Króluje bordo, czerwone wino, kolor niczym po zjedzeniu jagód a nawet czerń. Usta mają być widoczne, czy to matowe, błyszczące czy metaliczne. Najważniejsze, by były pomalowane na modny odcień, pasujący do naszej karnacji i stylu.

Katarzyna Antos