Alergia skórna na rękach

Alergia skórna na rękach

Alergia skórna najczęściej objawia się na policzkach, z uwagi na to, że skóra w tym miejscu jest szczególnie delikatna. Częstym objawem tego, że do organizmu dostał się alergen, jest nadmierne rogowacenie skóry w miejscach, gdzie jest ona grubsza niż normalnie. Takim miejscem są także ręce, a zwłaszcza łokcie.

Przyczyna alergii.

 Jeśli chorujesz na alergię, możesz mieć problemy ze znacznym łuszczeniem się skóry w tych okolicach, co wygląda nieestetycznie. W takim przypadku nie pomagają ani maści, ani leki na receptę. Należy w pierwszej kolejności znaleźć przyczynę alergii i wyeliminować ją. Alergia skórna na rękach to także wysypka skórna na ramionach – w postaci drobnych, czerwonych i sączących się krosteczek. Potrafią utrzymywać się przez kilka miesięcy. Skóra jest szorstka i wymaga znacznego nawilżenia. Dłonie także są częstą ofiarą alergii, zwłaszcza kontaktowej alergii na detergenty. Aby uniknąć tych objawów, należy izolować dłonie od alergenów za pomocą rękawiczek. Nie zapominaj także o dobrym kremie do rąk.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: