Alergia skórna na nogach

Alergia skórna na nogach

O ile objawy alergii występujące na rękach oraz na twarzy są dobrze widoczne i bardzo dokuczliwe, o tyle alergia na nogach może przez długi czas nie stanowić dla nas większego problemu. Alergia na nogach to zwykle wysypka w formie niewielkich krostek. Alergia w tym rejonie ciała może towarzyszyć niewłaściwym ubraniom, które zakładamy na nogi – uczulenie kontaktowe na pewien rodzaj materiału lub proszku do prania albo płynu do płukania ubrań to najczęstsza przyczyna kłopotów.

Czym sobie pomóc?

Rzadziej w tym rejonie pojawiają się zmiany związane z alergią pokarmową – będzie raczej manifestowała się na ramionach. Z drugiej strony, jeśli cierpimy na nadmierne rogowacenie łokci, związane z alergią, prawie zawsze zmiany będą także na kolanach. Alergia na nogach u kobiet może być związana z nieprawidłowym wyborem środka do depilacji włosków lub podrażnieniem po woskowaniu. We wszystkich tych przypadkach należy znaleźć winowajcę alergii i go wyeliminować. Reakcje alergiczne można także zmniejszyć dzięki lekom.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: