nawilżać szyję

Skóra wymaga ochrony i odpowiedniej pielęgnacji. Czasem zapominamy, jak ważne są wszelkie zabiegi, by móc cieszyć się pięknym ciałem przez długi czas. W końcu z biegiem lat ulega ono zmianom. Wielu z nich można zapobiec. Dlaczego warto nawilżać szyję?

Nawilżanie – twarz i ciało

Zwykle skupiamy się na nawilżaniu skóry twarzy. To do niej mamy ogromną ilość dedykowanych kosmetyków. Krem do twarzy, krem pod oczy, balsam do ust, peeling, serum nawilżające – możemy wymieniać w nieskończoność. Nawilżanie skóry twarzy jest niezwykle ważne, ponieważ wraz z upływającym czasem, traci ona swoją jędrność i elastyczność. Skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Do tego dochodzi suchość skóry, co także wpływa na jej wygląd. Szybko cera staje się szara, ziemista. Traci swój piękny blask i urok. Dlatego codzienne nawilżanie, nie tylko od środka, jest niezbędne w utrzymaniu atrakcyjnej i zdrowej skóry. A miękka i gładka, czyli dobrze nawilżona, prezentuje się o niebo lepiej. Z makijażem czy też bez. Nawilżamy nie tylko twarz, ale także ciało. Aplikujemy balsamy, olejki czy kremy. Nakładamy maski i stosujemy kosmetyków nawilżających także do mycia. Wiemy bowiem, że skóra całego ciała ulega zmianom i także się starzeje. Jeśli chcemy, by była gładka i przyjemna w dotyku, musimy ją pielęgnować. Całe ciało powinno być dla nas niczym świątynia – ważna i piękna. Ale by to piękno utrzymać, trzeba odpowiednio je pielęgnować, bez pomijania niektórych części obszarów naszej skóry. Niestety często zapominamy o jednej z nich.

Czemu warto nawilżać skórę szyi?

Szyja w wielu kulturach stanowi bardzo ważny element ciała kobiety. Jej skóra jest delikatna, znacznie bardziej wrażliwa niż skóra twarzy. Wymaga więc pielęgnacji tak samo, jak pozostała cześć naszego ciała. Zapominamy o szyi, a ona również chłonie mijający czas. Bardzo często na szyi widać oznaki starości, takie jak zmarszczki czy przebarwienia słoneczne. Skórę szyi warto nie tylko nawilżać, ale także chronić przed działaniem słońca. W codziennej pielęgnacji, wystarczy, że będziemy aplikować na nią krem, który stosujemy do naszej twarzy. Zauważmy, że wśród produktów kosmetycznych, raczej na próżno szukać specjalistycznego kremu do szyi. szyjaLecz znajdziemy tego typu kosmetyki w postaci serum. Olejowe serum do skóry twarzy i szyi to doskonała propozycja do właściwej pielęgnacji tego obszaru. Dobrze nawilży i zregeneruje skórę, dbając o naszą piękną cerę i szyję. Podobnie jak nakładamy podkład również w okolice szyi i dekoltu, powinnyśmy czynić z kremem czy olejkiem. Odrobina balsamu do ciała także sprawdzi się w tym celu. Krem czy balsam pobudzi produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki regularnym zabiegom zapobiegawczym, przez długi czas będziemy mogły cieszyć się skórą szyi wolną od zmarszczek.

Nigdy nie zaniedbuj skóry szyi. Dbaj o ciało od stóp do głów, a będziesz zawsze czuć się pięknie i atrakcyjnie. Każdy, nawet najmniejszy fragment ciała zasługuje na twoją uwagę.

Katarzyna Antos