balsam do ciała
Jocelyn Morales z Unsplash

Skóra człowieka jest jednym z największych narządów ludzkiego ciała. Jej powierzchnia wynosi od półtora na nawet dwóch metrów kwadratowych w zależności od wieku, masy oraz płci. Zasadniczą funkcją skóry jest jej rola ochronna. Skóra stanowi bowiem skuteczną barierę niwelującą szkodliwy wpływ czynników środowiska zewnętrznego. W związku z tym jest ona nieustannie narażona na  uszkodzenia, które mogą negatywnie oddziaływać na jej funkcję, zaburzając homeostazę pomiędzy organizmem człowieka a otoczeniem. Dlatego niezwykle istotnym aspektem okazuje się być właściwa pielęgnacja skóry oraz jej regeneracja.

 

Czego nie może zabraknąć w codziennej pielęgnacji skóry?

Szereg podstawowych czynności życiowych takich jak mycie się czy pocenie, a także przebywanie na mrozie i wietrze lub w zamkniętych, suchych pomieszczeniach negatywnie oddziałuje na kondycję skóry. Aby zachować ją w dobrej formie oraz zniwelować objawy starzenia się,  codziennie warto sięgać po balsamy do pielęgnacji ciała, które nie tylko odżywiają lecz także regenerują przesuszoną i pozbawioną witalności skórę. Produkty te są szczególnie polecane w okresie jesienno-zimowym, kiedy to wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych jest zintensyfikowany.

Jakie efekty daje stosowanie balsamów do ciała?

Balsamy do ciała to absolutny „must have” jeśli chodzi o kosmetyki pielęgnacyjne. Produkty te dzięki zawartości składników aktywnych skutecznie odbudowują naturalną warstwę ochronną skóry, jaką jest płaszcz hydrolipidowy. Ponadto w wyniku obecności licznych emolientów doskonale sprawdzają się w przypadku bardzo przesuszonej skóry i tu powszechnie stosowane są  balsamy do ciała z mocznikiem.

Z kolei naturalne balsamy do ciała, zawierające w swoim składzie skoncentrowane wyciągi roślinne, z powodzeniem regenerują nawet najbardziej podrażnioną skórę. Natomiast ujędrniające balsamy do ciała są tworzone z myślą by niwelować pierwsze oznaki starzenia się, takie jak wiotka, nieestetyczna i pozbawiona elastyczności skórę. Coraz większą popularnością, w szczególności wśród młodych kobiet, cieszą się produkty wyszczuplające, które mają za zadanie zmniejszenie obwodu ciała, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Nie od dziś wiadomo, iż aby zachować piękny i młody wygląd skóry trzeba zadbać o jej właściwą pielęgnację. Kosmetykami zdecydowanie wartymi polecenia są balsamy do ciała, które nie tylko odżywiają i nawilżają skórę lecz także pobudzają procesy jej odnowy i regeneracji.

Tekst sponsorowany