turbonawilżanie skóry

Na skórze widać wszystko. Zmęczenie, choroby i mijające lata. Czas płynie, a nasza skóra zmienia się wraz z nim. Powstają zmarszczki, przebarwienia i bruzdy, które nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Makijaż zamiast tuszować, jeszcze bardziej je eksponuje. Przyczyną problemów skórnych jest często brak odpowiedniego nawilżenia. Co powiecie na turbonawilżanie skóry?

Funkcje naszej skóry

Każdy element, a w zasadzie warstwa skóry pełni jakąś funkcję. Zewnętrza warstwa chroni skórę przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi. Skóra jest pewnego rodzaju barierą i spoiwem,które chroni przed przesuszaniem wody. Mimo tego, z naszej skóry bardzo dużo jej wyparowuje. Tracimy wodę w sposób naturalny, pocąc się oraz przez jej braki w organizmie. Jeśli mało jej dostarczamy, nasza cera może wydawać się szara i sucha. A wtedy wszelkie mankamenty są bardziej widoczne. Nawet najdroższe kosmetyki nie są wstanie zatuszować nieodpowiednio nawilżonej cery, która wtedy nie wygląda najlepiej. Dużym problemem jest skóra alergiczna, która ze względu na cieńszą i delikatniejszą strukturę, jest bardziej podatna na uszkodzenia i zmiany.

Nawilżenie skóry

Odpowiedni poziom nawilżenia skóry zapewni nam jej zdrowy i piękny wygląd. Często zapominamy o piciu wystarczającej ilości wody każdego dnia, nie wspominając już o kremach do twarzy czy innych preparatach. To wszystko ma znaczenie dla wyglądu cery. Inaczej szybko staje się sucha i szorstka w dotyku. Niezależnie od naszego wieku, skóra potrzebuje nawilżenia, jak ziemia wody. Wówczas wszelkie procesy mogą być efektywne, a skóra wygląda zdrowo i przestaje być problematyczna. Kobiety w dojrzałym wieku zapominają niekiedy, że krem do twarzy powinien nie tylko niwelować zmarszczki i ujędrniać skórę, ale przede wszystkim dostarczać jej dużo nawilżenia. Odpowiednie kosmetyki nie tylko nawilżają, ale zabezpieczają przed wysychaniem, ponieważ oddziałują na głębsze warstwy skóry. Wtedy cera jest nie tylko gładka, miękka ale niesamowicie aksamitna w dotyku.

Z biegiem lat warto pomyśleć o profesjonalnym bardziej dogłębnym nawilżaniu w gabinecie kosmetycznym. U kosmetyczki możemy poddać się zabiegom, które sprawią, że skóra się zregeneruje i będzie lepiej się prezentować. Wykonanie takiego zabiegu nawilżającego raz w miesiącu przy dojrzałej skórze, jak najbardziej jej pomoże. A efekty z pewnością pozytywnie nas zaskoczą. Jeśli jednak nie preferujemy takich zabiegów, zadbajmy, by w naszej kosmetyczce znalazły się produkty, zawierające substancje nawilżające, takie jak mocznik, kwas hialuronowy czy olejki. Retinol czy peptydy wiążą wodę, a antyoksydanty chronią przed jej utratą. Bogactwo cennych składników zadziała na skórę niczym witalny zastrzyk, który odmłodzi nas nawet o kilka lat.

skóraZadbana skóra to nawilżona skóra. Na takiej bazie łatwiej rozprowadzić kosmetyki, które dłużej zapewnią nam świetny efekt pięknego makijażu. Pamiętajmy jednak, że nasza dieta także wpływa na wygląd skóry. Pijmy dużo wody, by stale nawilżać skórę także od środka. W końcu prawdziwe piękno jest głęboko ukryte.

Katarzyna Antos