piękna skóra

Nawet posiadaczki nieskazitelnej cery muszą o nią dbać. Bez właściwych kosmetyków oraz zabiegów, skóra szybko traci zdrowy wygląd. Piękna skora także jest wymagająca – jak o nią zadbać?

Wyjątkowo piękna skóra

Zero wyprysków, zmarszczek czy przebarwień – to możliwe nie tylko dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej, ale przede wszystkim dzięki właściwym nawykom pielęgnacyjnym. Każdy rodzaj cery wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Dbając o skórę, dłużej możemy cieszyć się jej atrakcyjnym i przede wszystkim zdrowym wyglądem. Bez tego szybko nabawimy się problemów skórnych, które będziemy zakrywać pod kolejnymi warstwami makijażu. Jeśli myślałyście, że kobiety, które mogą pochwalić się nieskazitelną cerą, nic z nią nie robią, byłyście w błędzie. One także dbają o skórę. Jak to robią? Sprawdźcie już teraz!

Nawilżenie z każdej strony

Krem nawilżający do skóry twarzy to podstawowy kosmetyk każdej kobiety. Nie ma znaczenia z jaką cerą mamy styczność. Zarówno sucha jak i tłusta czy alergiczna skóra wymaga nawilżenia. Odpowiednia dawka składników nawilżających pomaga zachować gładki oraz jędrny wygląd. Bez tego cera staje się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Szybko traci swój blask i piękny wygląd. Ale kosmetyki nawilżające to nie wszystko. Nawilżanie od wewnątrz jest równie ważne, dlatego warto pić dużo wody, by zadbać o skórę także od środka. Pijemy nie tylko w czasie upałów czy w momencie odczuwania pragnienia. Jak najczęściej i jak najwięcej, bo woda to doskonałe źródło zdrowia i urody.

Codzienny zastrzyk witamin

Nasze kosmetyki mogą zawierać cenne witaminy, takie jak A, E czy C, które dobrze odżywiają i pielęgnują skórę. Jednak to zwykle za mało. Dlatego mamy pokarmy, które bogate w substancje odżywcze, działają także na prawidłowe funkcjonowanie skóry i jej zdrowy wygląd. Zdrowe odżywianie to doskonała recepta dla naszej figury i cery. Zmiana nawyków żywieniowych od razu zostanie zauważona na naszej skórze, dlatego nie unikajmy owoców i warzyw, zwłaszcza tych sezonowych.

Ochrona przeciwsłoneczna

Bez ochrony przeciwsłonecznej ani rusz, zwłaszcza w sezonie letnim. Skóra składa się z kilku warstw, które narażone są na szkodliwe działanie promieni UV. Jest cienka, więc łatwo o oparzenia i trwałe uszkodzenia a nawet poważne choroby skóry, jak np. czerniak. Latem nie możemy zapominać o aplikacji kosmetyku z filtrem ochronnym, najlepiej o wartości 30 czy 50 SPF. Opalimy się, ale nasza skóra będzie chroniona, dzięki czemu nie zestarzeje się tak szybko, jak w przypadku braku zabezpieczenia.

Higiena makijażu

skóraKobiety, które mają piękną skórę dbają także o akcesoria do makijażu. Pędzle są źródłem bakterii. Zbiera się na nich kurz, resztki kosmetyków, fragmenty naskórka i sebum. To wszystko rozprowadzamy podczas makijażu. Dlatego regularne mycie pędzli zapewni nam higienę skóry i bezpieczeństwo naszego zdrowia. A po całym dniu noszenia makijażu, nie zapomnijmy o dokładnym demakijażu, bo spanie z make-upem absolutnie nie służy cerze.

Katarzyna Antos