paleta korektorów

Skóra twarzy bywa problematyczna. Czasem jest alergiczna, u innych tłusta czy matowa. Przy wyborze odpowiednich kosmetyków musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jak dobrać korektor do rodzaju cery?

Idealny korektor

Korektor to kosmetyk do zadań specjalnych. Nikt nie musi wiedzieć, że w ogóle go zastosowałyśmy. Aplikujemy go na skórę twarzy tylko w problematycznych naszym zdaniem miejscach. Ma poprawić wygląd skóry, zatuszować to, czego nie mamy zamiaru pokazywać. Jednocześnie musi być trwały, wydajny i rzecz jasna pasujący do odcienia naszej skóry. A ta wraz z sezonem letnim może zmienić swoją barwę na ciemniejszą. Korektor powinien być skuteczny, ale niezauważalny na naszej skórze twarzy. Każda z kobiet ma inny kolor i rodzaj cery, co także ma znaczenie przy wyborze maskującego kosmetyku. Jak dobrać taki, który będzie dla nas idealnym produktem?

Paleta do zadań specjalnych

Jeśli mamy problem z wyborem kosmetyku, najprościej będzie zainwestować w paletę korektorów, które sprawdzą się przy każdym problemie skórnym. Różne kolory odpowiadają miejscom i problemem, które chcemy zakryć. Sięgając po nie, mamy pewność, że skuteczniej ukryją niedoskonałości. I tak spośród palety korektorów do dyspozycji mamy głównie korektor żółty, różowy, zielony, fioletowy i pomarańczowy. Być może niektóre z barw wydają się dość dziwne jak na maskujący kosmetyk, ale i one mają swój ukryty cel i wykorzystanie. Posiadaczki bardzo jasnej cery często narzekają na niebieskie prześwity, które świadczą o zmęczonej skórze, szczególnie pod oczami. Wtedy najlepiej nałożyć korektor o kolorze jasnego różu. Pomarańczowy zaś przyda się paniom, które mogą pochwalić się śniadą cerą, ponieważ idealnie zatuszuje ciemne przebarwienia skórne. Fioletowe cienie pod oczami zakryje kontrastowy – żółty kolor. W palecie nie może zabraknąć koloru zielonego, które powinny znać wszystkie panie, borykające się z cerą naczyniową czy trądzikową. Zieleń tuszuje czerwone naczynka, rumień i krosty. Zostaje nam kolor fioletowy, który także jest przydatny, na żółte odcienie, które mogą pojawić się wraz z wiekiem.

Jak nakładać korektor?

ceraSukces naszego wyglądu i idealnego makijażu zależy od aplikacji kosmetyków. Korektor błędnie jest często nakładany przed podkładem. Jednak zaaplikowany na podkład, lepiej zakryje niedoskonałości cery, Najlepiej wklepać go, by dobrze połączył się z innymi kosmetykami i dał oczekiwany efekt pełnego krycia. Nigdy nie przesadzajmy z ilością korektora, bo jak sama nazwa wskazuje, ma on jedynie poprawić to i owo. Do wyrównania kolorytu cery mamy przecież podkład lub krem koloryzujący. W torebce zawsze warto mieć przy sobie punktowy korektor w kolorze naszej skóry, którym możemy w każdej chwili dokonać małych poprawek makijażu. Wówczas nagła krosta czy zmęczenie po imprezie nie będzie dla nikogo widoczne.

Korektor to nieoceniona broń w walce z niedoskonałościami skóry. Idealnie dobrany pomoże nam uzyskać perfekcyjny wygląd cery, zakryje przebarwienia, trądzik czy rumień. A nam pozostanie cieszyć się z pięknego wizerunku.

Katarzyna Antos