makijaż

Atopowe zapalenie skóry to problematyczna choroba, szczególnie dla miłośniczek kosmetyków kolorowych. Czy makijaż przy atopowym zapaleniu skóry jest możliwy do wykonania?

Atopowe zapalenie skóry

Atopia może objawiać się na skórze twarzy. To najbardziej widoczny obszar naszego ciała. Wysypka, czerwone plamy i rumień sprawiają, że cera nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie. Powstałe zmiany skórne to uciążliwe objawy choroby, która często ma podłoże alergiczne. Niektóre produkty pokarmowe takie jak białka mleka, są zaliczane do przyczyn atopowego zapalenia skóry. Podstawą leczenia dermatozy jest właściwa pielęgnacja skóry. Osoby z atopią muszą szczególnie dbać o cerę, stosując kosmetyki, dostosowane do suchej i problematycznej skóry alergicznej. Tylko dzięki odpowiedniej pielęgnacji można doprowadzić do unormowania stanu skóry.

Makijaż przy atopowym zapaleniu skóry

Makijaż jest ozdobą kobiety. Ma za zadanie podkreślić atuty urody i zakryć niedoskonałości. W przypadku atopowego zapalenia skóry, makijaż jest formą kamuflażu powstałych zmian. Jednocześnie kobieta pragnie czuć się pięknie i wyjątkowo. Skóra, którą mamy zamiar pomalować musi być przede wszystkim wypielęgnowana. To absolutna podstawa. Dobrze nawilżona skóra, ze złagodzonym rumieniem i wysypką lepiej przyjmie kosmetyki, co zapewni bardziej zadowalający efekt.

Makijaż ma odwracać uwagę od zmian chorobowych, ale jego zbyt duża ilość może je tylko uwydatnić. Gruba warstwa podkładu i korektora da nam efekt maski, z podkreślony wszystkimi krostami. Zdecydowanie lepiej użyć delikatnych kosmetyków, które wyrównają koloryt skóry. Kobiety z atopową skórą powinny wybierać hipoalergiczne kosmetyki, pozbawione uczulających substancji. Tego typu produkty nie pogorszą stanu skóry i będą bezpieczne dla alergiczek. W celu zniwelowania rumienia przyda się zielony korektor. Wyciszy naszą cerę, zakrywając przebarwienia. Zamiast ciężkiego podkładu, zdecydowanie lepiej wybrać krem koloryzujący dla skóry wrażliwej. Nawilży suchą skórę i zapewni naturalny efekt.

Panie z atopią powinny zrezygnować z rozświetlających kosmetyków do makijażu. Brokatowe drobinki mogą podkreślić niedoskonałości. Przy tego typu skórze atopowej sprawdzą się  kosmetyki o wykończeniu matowym. Warto unikać również ciepłych tonów różowych, które podkreślą rumień twarzy. Polecamy więc chłodne odcienie brązów czy brzoskwini. Taki róż czy bronzer będzie idealnym wykończeniem makijażu.

makijażSkoro nie możemy zaszaleć przy wyborze podkładu czy rozświetlacza, polem do kreatywnego makijażu będzie oko. Nic nie stoi na przeszkodzie w zrobieniu modnej kreski. Do wykonania kociego oka również zastosujmy kosmetyki hipoalergiczne. W popularnych drogeriach znajdziemy je bez problemu. N powieki możemy użyć ciepłych odcieni brązów czy beżów. Rzęsy warto również mocno wytuszować, przy pomocy maskary.

Makijaż przy atopowym zapaleniu skóry nie może obciążać naszej skóry. Kosmetyki hipoalergiczne oraz umiar w ich stosowaniu umożliwią nam wykonanie pięknego makijażu. Alergie przestaną być przeszkodą w podkreślaniu kobiecej urody a my będziemy mogły cieszyć się atrakcyjnym wyglądem skóry twarzy.

Katarzyna Antos