olej kokosowy

Skóra atopowa jest niezwykle wymagająca. Apteki i sklepy kosmetyczne oferują mnóstwo produktów na tego typu problemy, ale zamiast nich, możemy postawić na naturalne kosmetyki. Naturalna pielęgnacja skóry atopowej może okazać się równie skuteczna.

Problemy skóry atopowej

Atopowe zapalenie skóry to poważna choroba, która pozostawia na skórze widoczne ślady. Nie dość, że pojawiające się zmiany powodują nieatrakcyjny wygląd ciała, to wszelkie podrażnienia bywają bardzo bolesne i uciążliwe na co dzień. Skóra swędzi, jest zaczerwieniona i ciągle sucha. Nieodpowiednia tkanina ubrania, temperatura, słońce czy wiatr – wszystkie te czynniki mogą dodatkowo wzmacniać objawy chorobowe.

Naturalna pielęgnacja skóry atopowej

Leczenie atopowego zapalenia skóry opiera się na właściwej pielęgnacji. Produktów zazwyczaj szukamy na półkach aptek czy sklepów zielarskich. Nie wszystkie zawierają naturalne składniki. A takowych zdecydowanie warto szukać. Oprócz bezpieczeństwa stosowania, naturalne produkty mają skuteczne działanie, dzięki którym dochodzi do regeneracji i poprawy wyglądu skóry.

Masło shea

Masło shea ma pochodzenie afrykańskie. To wyciąg z nasion drzewa. Zawiera cenne składniki, korzystnie wpływające na skórę człowieka. Znajdziemy w nim kwasy tłuszczowe takie jak kwas gamma-linolenowy oraz fitosterole, działające przeciwzapalnie. Masło shea bardzo dobrze nawilża skórę, zmiękcza ją oraz łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry.

Olej kokosowy

Wytwarzany z kokosów olej to prawdziwe bogactwo cennych składników. Podobnie jak masło shea, zawiera kwasy tłuszczowe, które odżywiają wrażliwą skórę. To idealny kosmetyk naturalny dla skóry suchej i mocno odwodnionej. Doskonale nawilża i wygładza skórę. Zwalcza także krosty. Olej kokosowy dodatkowo zapewnia ochronę przeciwsłoneczną, więc może zastąpić nam kremy z filtrem ochronnym.

Dziegieć brzozowydziegieć brzozowy

Wyciąg z kory brzozowej ma działanie kojące i łagodzące. Nie bez powodu stosowany jest jako składnik kremów na łuszczyce czy atopowe zapalenie skóry. Odpowiednio pielęgnuje skórę, ułatwiają jej regenerację i przywracając zdrowy wygląd. Skutecznie łagodzi świąd i łuszczenie się skóry.
Naturalna pielęgnacja skóry atopowej to korzystanie z dobrodziejstw naszej natury. Otaczające nas rośliny są ogromnym bogactwem. Skrywają substancje i związki, które pomagają w leczeniu wielu dolegliwości skórnych. Czerpmy więc jak najwięcej z natury i cieszmy się zdrową skórą każdego dnia.

Katarzyna Antos