kosmetyki

Każdy rodzaj skóry potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, którą zapewniają produkty dostosowane do jej potrzeb. Jak wybrać właściwe kosmetyki dla skóry atopowej?

Skóra z atopią

Atopowe zapalenie skóry to powszechna dermatoza, której objawy są uciążliwe. Chorzy zmagają się ze złym stanem skóry, ciągłym podrażnieniem, łuszczeniem i zaczerwienieniem. Skóra z atopią objawia się pokrzywką i uporczywym świądem. Drapiąc się, tylko pogarsza się jej stan a wszelkie rany goją się znacznie trudniej i dłużej. Takie schorzenie skórne to dla wielu osób źródło kompleksów na temat wyglądu i całego ciała. Niestety nie ma leku, który umożliwiłby całkowite pozbycie się choroby.. Jedynie właściwe traktowanie skóry, doraźna pomoc farmakologiczna i kosmetyki pielęgnacyjne, są w stanie pomóc atopikom normalnie funkcjonować.

Kosmetyki dla skóry atopowej

Poszukiwania kosmetyków dla skóry atopowej powinniśmy zacząć w aptece. W tradycyjnej drogerii raczej nie znajdziemy produktów dla tak wymagającej skóry. Apteki i sklepy zielarskie oferują zaś szeroką gamę produktów pielęgnacyjnych, przeznaczonych dla wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień. Wśród nich znajdziemy zarówno te dla dzieci jak i dorosłych. Ważny jest przede wszystkim skład takich kosmetyków. Warto zwrócić uwagę na takie substancje jak emolienty czy oleje mineralne. Składniki te nawilżają skórę atopową i zapewniają barierę ochronną. Poprawiają kondycję skóry i przyspieszają jej regenerację. Do wyboru mamy kremy, balsamy, maści czy emulsje do kąpieli. To łagodne ale skuteczne substancje. Takie kosmetyki są zazwyczaj bezzapachowe i bezpieczne dla skóry.kosmetyki do pielęgnacji Emolienty dodatkowo łagodzą świąd, więc warto stosować je tak często, jak wymaga tego nasze ciało. Wybierając produkty do pielęgnacji atopowej skóry unikajmy barwników oraz wszelkiego rodzaju zapachów, które mogą zwiększyć podrażnienia oraz wywołać inne reakcje alergiczne. Osoby chore mogą także stosować kosmetyki hipoalergiczne, które nie zawierają alergenów.

Alergie skórne i wszelkie choroby takie jak atopowe zapaleni skóry dotykają dzieci i dorosłych. Dokładnie dobrane kosmetyki do pielęgnacji są w stanie poprawić jej wygląd. W trosce o zdrową skórę, wybierajmy produkty bezpieczne. Szukajmy odpowiednich składników, które korzystnie wpłyną na nasze ciało.

Katarzyna Antos