Jak przygotować się do seksu analnego

Seks analny cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród osób młodych, które są otwarte na nowe doznania. Ta forma współżycia ma wiele zalet. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Seks analny nie jest aktywnością, do której można przystąpić z marszu, zdając się na spontaniczność.  W naszym artykule podpowiadamy, jak przygotować się do seksu analnego. Przed miłością grecką będzie ci potrzebny m.in. prysznic analny.

Spis treści:

  1. Miłość grecka nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową
  2. Co czyni seks analny fascynującym przeżyciem?
  3. Seks analny – zacznij od szczerej rozmowy z partnerem
  4. Lubrykanty podstawą seksu analnego
  5. Jak działa prysznic analny?
  6. Seks analny wymaga zaufania i stopniowego przekraczania granic

Miłość grecka nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową

Jeśli jedynym powodem, dla którego interesuje cię seks analny, jest jego rzekome działanie antykoncepcyjne, lepiej się wstrzymaj z rozpoczęciem tej formy aktywności. W rzeczywistości bowiem miłość grecka jest dużo bardziej wymagająca od seksu oralnego czy waginalnego. Do stosunku należy się odpowiednio przygotować. Wbrew obiegowej opinii, rozpowszechnionej zwłaszcza wśród osób młodych, seks analny nie chroni przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Takie działanie wykazuje tylko prezerwatywa, której założenie jest konieczne podczas stymulacji odbytu. Tutaj także może dojść do otarć, które stanowią otwarte wrota dla wirusów i bakterii. Każdy kontakt z płynami ustrojowymi drugiej osoby jest potencjalnie niebezpieczny. Podczas wytrysku w odbycie część spermy może się przedostać do pochwy, a stamtąd do jajowodu. Zatem seks analny nie chroni przed nieplanowaną ciążą. Nie zabezpiecza też przed wirusem HIV, HCV, HPV czy chorobami wenerycznymi takimi jak kiła, rzeżączka czy chlamydioza.

Miłość grecka

Co czyni seks analny fascynującym przeżyciem?

Nie brakuje jednak zwolenników miłości greckiej, którzy decydują się na nią ze względów hedonistycznych. Stymulacja odbytu może stanowić źródło wyjątkowych i niezapomnianych przeżyć. Końcowa część układu pokarmowego charakteryzuje się bowiem bogatym ukrwieniem i unerwieniem. Jej penetracja może dostarczyć ogromnej przyjemności nie tylko stronie biernej, ale też aktywnej. Odbyt jest bowiem dużo węższy od pochwy, przez co dużo mocniej uciska penisa, doprowadzając mężczyznę do orgazmu.

Seks analny – zacznij od szczerej rozmowy z partnerem

Miłość grecka, podobnie jak każda inna forma aktywności seksualnej, wymaga omówienia z partnerem. Podczas rozmowy warto postawić na szczerość i asertywność. Należy  powiedzieć wprost o swojej fantazji erotycznej związanej z seksem analnym i wytłumaczyć, jaką rolę chcemy odgrywać – pasywną czy aktywną.  Partnerowi powinniśmy  wyjaśnić również, dlaczego tak bardzo chcemy zasmakować miłości greckiej. Musimy liczyć się z tym, że druga strona nam odmówi. Powody jej negatywnej decyzji mogą być różne. Panie często obawiają się, że penetracja odbytu okaże się dla nich bolesna. Poza tym mogą być negatywnie nastawione do wypróżniania jelit przed stosunkiem. Mają do tego prawo. Ich decyzję warto zaakceptować i nie naciskać na nie.

Lubrykanty podstawą seksu analnego

Pary, które dojdą do konsensusu i zechcą sprawdzić, jak wygląda miłość grecka w praktyce, powinny zaopatrzyć się w dobre lubrykanty np. takie na bazie wody. Można je zamówić w sklepie erotycznym Easytoys.pl.  Są one o tyle praktyczne, iż nie wchodzą w interakcje z prezerwatywą, przez co ta doskonale spełnia swoją funkcję ochronną. Ponadto można nimi zwilżać gadżety erotyczne, w tym korek analny przed jego umieszczeniem w odbycie. Lubrykanty na bazie wody nie uszkadzają bowiem tworzywa, z którego wykonano tego typu przedmioty.  Pamiętajmy o tym, że odbyt nie posiada gruczołów, które w wyniku podniecenia wytwarzałyby wydzielinę o działaniu nawilżającym. W rezultacie penetracja końcowego odcinka układu pokarmowego bez odpowiedniego przygotowania może okazać się dość bolesnym i niekomfortowym przeżyciem. Często właśnie przez nadmierny pośpiech i spontaniczność w wykonaniu mężczyzn, ich partnerki na całe życie zrażają się do seksu analnego. Można by temu zapobiec, przygotowując się do miłości greckiej i zakupując w tym celu lubrykanty na bazie wody.

Lubrykanty podstawą seksu analnego

Jak działa prysznic analny?

Przed penetracją odbytu należy go dokładnie oczyścić, aby podczas stosunku uniknąć przykrych niespodzianek. Do tego celu służy prysznic analny, który w dyskretny sposób zamówisz w sex shopie online Easytoys.pl.  Z jego pomocą szybko i bezpiecznie wyczyścisz odbyt przed zbliżeniem. Prysznic analny posiada natrysk, który jest stosunkowo łatwy w użyciu. Ten erotyczny gadżet nadaje się zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W gruszkowatej części prysznica analnego umieszczamy letnią wodę. Jego długą, wąską końcówkę przed włożeniem do odbytu zwilżamy lubrykantem. Gdy rurka znajduje się już w końcowym odcinku przewodu pokarmowego, naciskamy gruszkowatą część i wyciskamy z niej wodę. Po wszystkim wyjmujemy końcówkę z odbytu i w naturalny sposób wypróżniamy się przed planowaną sesją miłości greckiej.

Seks analny wymaga zaufania i stopniowego przekraczania granic

Aby seks analny był udany, wymaga wzajemnego zaufania. Jeśli tym nie darzymy naszego partnera, to lepiej zrezygnować z miłości greckiej. Będziemy czuć się skrępowani i spięci, a to tylko utrudni penetrację odbytu i uczyni ją bolesną. Natomiast gdy mamy u swojego boku partnera, któremu w pełni ufamy, możemy się poczuć przy nim swobodnie. Rozluźnienie sprzyja penetracji odbytu. Działać należy metodą małych kroczków. Swoją przygodę z seksem analnym można rozpocząć od wkładania palców do odbytu, a dopiero później fragmentu penisa czy korka analnego.