trądzik

Przyczyną problemów skórnych może być niezdrowa dieta. To co spożywamy, wpływa na stan skóry i funkcjonowanie całego ciała. Uporczywy trądzik czy inne niedoskonałości cery często są objawem działania składników zawartych w produktach pokarmowych. Sprawdź czego nie jeść, by cieszyć się piękną i zdrową skórą!

Dieta a wygląd skóry

Czy widzieliście kiedyś sportowca z trądzikiem na twarzy, szarą cerą czy innymi problemami tego typu? Raczej trudno o taki widok, ponieważ osoby, które dbają o zdrową i wartościową dietę, mogą pochwalić się równie zdrowym wyglądem skóry. Wraz z pokarmem dostarczamy organizmowi szereg witamin, soli mineralnych i innych składników, które odżywiają skórę od wewnątrz, co przekłada się na wygląd fizyczny. Jedząc dużo tłustych i słonych potraw gwarantuje nam zły stan cery. Spróbujmy odstawić niektóre produkty z diety, a od razu zaobserwujemy różnicę. Z pewnością warto, nie tylko dla pięknego wyglądu, ale przede wszystkim dla zdrowia. Których produktów najlepiej unikać?

Alkohol

Dla wielu osób, każdy weekend kończy się imprezami, na których nie brakuje alkoholu. Napoje alkoholowe podnoszą temperaturę naszego ciała. Wówczas zatykają się pory, szybciej i więcej się pocimy. Nie są to najlepsze warunki dla naszej skóry. Do tego dodajmy słone przekąski, po których pijemy jeszcze więcej. Koło się zamyka. Po całonocnym szaleństwie z dodatkiem procentów, otrzymujemy efekt w postaci krost na naszej twarzy czy innych częściach ciała. Trądzik w dojrzałym wieku? Właśnie alkohol może być jego przyczyną. Organizm jest odwodniony, dlatego zawsze po imprezie, skóra nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie.

Czekolada

Uwielbiamy ją, jest lekarstwem na poprawę humoru. Czekolada dostarcza nam wielu smakowych wrażeń i przyjemności, ale nie od dziś znajduje swoje miejsce w gronie winowajców trądziku. Mamy jednak dobrą wiadomość, gorzka jest zdrowa i nie szkodzi naszej skórze. Wszelkie inne czekolady mogą zaostrzać objawy trądziku. Jeśli mamy z nią problem, lepiej wstrzymać się od jedzenia czekolady. Te mleczne i nadziewane dodatkowo mają w składzie dużą ilość cukru, który także nam nie służy.

Fast-food

fast-foodNiezdrowe jedzenie typu fast-food jest tłuste i bardzo słone. To najgorsze połączenie dla naszej cery. W połączeniu ze słodkimi i gazowanymi napojami oraz alkoholem, sami fundujemy sobie trądzik. Wystarczy zrezygnować z takiego jedzenia na rzecz wartościowej diety. Nie zaszkodzi, jeśli raz na jakiś czas zgrzeszymy i zdecydujemy się na pizzę, ale jej codzienne spożycie nie wyjdzie naszej skórze na dobre. Zamiast tego, wprowadźmy do menu więcej naturalnych produktów, owoców i warzyw.

Katarzyna Antos