Życie z łuszczycą

Życie z łuszczycą

Choroby skóry nie są łatwe w leczeniu, a już na pewno nie jest łatwo z nimi funkcjonować. Od zawsze wzbudzają obawy przed otoczenie i są obiektem drwin oraz krytyki. Do tego typu schorzeń zaliczyć możemy łuszczycę, na którą chorują osoby w różnym wieku. Jak może wyglądać życie z łuszczycą?

Łuszczyca – choroba skóry

Zacznijmy od małego wstępu, wyjaśniając czym tak naprawdę jest łuszczyca. Wiele mówi się na temat tej choroby, której objawy potęgować może stres. Nic dziwnego, że coraz więcej osób ma problemy tego rodzaju. Żyjemy w ciągłym stresie, co nie jest dobre dla naszego wyglądu i ogólnego zdrowia. Łuszczyca należy do chorób autoimmunologicznych.  Może być dziedziczona. W przebiegu choroby wyróżnia się zarówno okresy remisji jak i nawrotów, co bywa uciążliwe dla pacjentów. Zmiany skórne mogą obejmować różne części ciała, nawet te widoczne jak dłonie czy twarz. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że łuszczyca nie jest chorobą zakaźną. Kontakt fizyczny z chorym nie powinien stanowić żadnego ograniczenia.

Jak żyć z łuszczycą?

Życie z łuszczycą wcale nie musi być uciążliwe i niekomfortowe. Dzięki skutecznym metodom, pacjenci mogą prowadzić aktywny tryb życia bez ograniczeń. Warto wprowadzić w życie pewne zasady i wykorzystać sposoby, które sprawią, że poczujemy się lepiej.  Chorzy często rezygnują z leczenia co jest wielkim błędem. Uważają, że skoro choroba nie minie za pstryknięciem palców, nie ma sensu rozpoczynać terapii. Leczenie może przynieść ogromne efekty, jeśli jest prowadzone zgodnie z zaleceniami lekarza. Wizyta u specjalisty może zupełnie odmienić życie chorego, dlatego nie warto rezygnować z fachowej pomocy medycznej. Odpowiednio dobrane środki zniwelują objawy łuszczycy.

Specjaliści zalecają picie dużej ilości wody. Nasz organizm składa się w większości z wody, dlatego warto stale uzupełniać płyny, co ma wpływ także na stan skóry. Dobrze nawilżona szybciej się regeneruje i mniej łuszczy, a przecież w chorobie skórnej zależy nam na jak najlepszym stanie naszego ciała. Nie dopuszczajmy więc do jego wysuszenia, dbając o to także od wewnątrz.

Pielęgnacja  skóry jest kluczowym elementem leczenia łuszczycy. Dbając o nią przy pomocy dermokosmetyków mamy pewność, że jej stan się poprawi. Dermatolog doradzi nam, jakich kosmetyków używać. Obecnie na rynku jest dużo dobrych specyfików dla chorych na łuszczycę, które kompleksowo pielęgnują wrażliwą i chorą skórę.  Przy regularnym stosowaniu możemy liczyć na efekty w postaci elastycznej i gładkiej skóry, która będzie łuszczyć się zdecydowanie mniej.

łuszczycaChorzy na łuszczycę powinni wiedzieć, że wszelkie używki takie jak papierosy, alkohol czy tytoń potęgują objawy choroby. Dlatego lekarze zalecają ograniczenie ich spożycia lub całkowitą rezygnację.  Najlepiej unikać także stresu, który tak jak wspominaliśmy wcześniej, w żaden sposób nie służy skórze.

Katarzyna Antos

 

 

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: