Przyczyny alergii skórnej u niemowląt

Przyczyny alergii skórnej u niemowląt

Alergia skórna u nowo narodzonych dzieci ma najczęściej przyczyny związane z nieprawidłowym karmieniem malucha przez rodziców w pierwszych dniach jego życia. Istnieje kilka substancji, które powodują zachorowania na alergie, a najczęstszym alergenem jest białko mleka krowiego.

Uczulenie na kazeinę.

Kazeina to białko, które nie rozkłada się nawet po zagotowaniu mleka i to z jego powodu wielu rodziców musi zdecydować się na karmienie dziecka mieszankami bezmlecznymi. Dziecko może chorować na alergię z innych przyczyn, a czasem sprawa pochodzenia alergii jest tak skomplikowana, że nawet lekarze rozkładają ręce. Alergia skórna może powstać już w czasie ostatniego trymestru ciąży, szczególnie jeśli matka spożywała takie produkty jak czekolada, orzechy ziemne czy soję, czyli silne alergeny. Przyczyną alergii skórnych może być po prostu odziedziczenie jej po rodzicach – zwłaszcza jeśli obydwoje mieli skłonność do alergii. Jeśli kiedyś poznamy wszystkie przyczyny alergii, być może przestaną się pojawiać tak często, jak dzisiaj.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: