Leczenie alergii skórnej u dorosłych

Leczenie  alergii skórnej u dorosłych

Leczenie alergii skórnych u dorosłych to skomplikowany proces. Alergia skórna u dorosłych najczęściej występuje w postaci objawów podobnych do łuszczycy – te dwie choroby są często mylone ze sobą. Prawidłową metodą leczenia alergii skórnych u osób dorosłych będzie wykrycie czynnika, który ma niekorzystny wpływ na organizm, a następnie wyeliminowanie go.

Testy dla alergików.

Testy skórne pozwalają na zbadanie bardzo dużej ilości alergenów, które mogą uczulać pacjenta, dlatego są podstawą do leczenia. Ważna jest także prawidłowa pielęgnacja skóry. W przypadku silnego łuszczenia się należy redukować warstwę rogową skóry substancjami takimi jak kwas salicylowy czy też mocznik, a następnie stosować środki na skórę pozbawioną łusek. W przeciwnym razie nie będą one działały. Leczenie w zaawansowanych postaciach alergii skórnych polega na kojarzeniu leków doustnych oraz silnych środków zewnętrznych. Działanie wspomagające będą miały środki natłuszczające skórę – takie jak balsamy na bazie olejów roślinnych i parafiny, odbudowujące płaszcz lipidowy.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: