Leczenie alergii skórnej u dzieci

Leczenie  alergii skórnej u dzieci

Alergia skórna u dzieci występuje równie często, co objawy alergiczne związane z układem pokarmowym lub oddechowym. Leczenie alergii skórnych przebiega na dwa różne sposoby – należy wyeliminować z otoczenia szkodliwe czynnik oraz pielęgnować skórę tak, by objawy swędzenia były jak najmniejsze. Jeśli przyczyną alergii skórnych jest określony pokarm, musisz go bezzwłocznie wyeliminować z dziecięcej diety.

Balsamy i kremy.

Pielęgnacja skóry u dziecka z atopią jest dość trudna, ponieważ warstwa lipidowo-tłuszczowa jest niewystarczająca do zachowania odpowiedniego poziomu ochrony. Dziecko powinno być pielęgnowane za pomocą balsamów oraz kremów o działaniu natłuszczającym, oraz łagodzącym świąd. W wielu przypadkach leczenie alergii łączy się z przyjmowaniem leków przeciwzapalnych – pozwalających na zahamowanie objawów nawet najczęstszej alergii. Na szczęście alergia skórna u dzieci mija wraz z wiekiem i rzadko kiedy manifestuje się w okresie dojrzewania. Będzie to związane z dojrzewaniem układu odpornościowego dziecka.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: