Alergia skórna a wiek Profilaktyka i leczenie

Leczenie alergii skórnej u dzieci

Alergia skórna u dzieci występuje równie często, co objawy alergiczne związane z układem pokarmowym lub oddechowym. Leczenie alergii skórnych przebiega na dwa różne sposoby – należy wyeliminować z otoczenia szkodliwe czynnik oraz pielęgnować skórę tak, by objawy swędzenia były jak najmniejsze. Jeśli przyczyną alergii skórnych jest określony pokarm, musisz go bezzwłocznie wyeliminować z dziecięcej diety.

Balsamy i kremy.

Pielęgnacja skóry u dziecka z atopią jest dość trudna, ponieważ warstwa lipidowo-tłuszczowa jest niewystarczająca do zachowania odpowiedniego poziomu ochrony. Dziecko powinno być pielęgnowane za pomocą balsamów oraz kremów o działaniu natłuszczającym, oraz łagodzącym świąd. W wielu przypadkach leczenie alergii łączy się z przyjmowaniem leków przeciwzapalnych – pozwalających na zahamowanie objawów nawet najczęstszej alergii. Na szczęście alergia skórna u dzieci mija wraz z wiekiem i rzadko kiedy manifestuje się w okresie dojrzewania. Będzie to związane z dojrzewaniem układu odpornościowego dziecka.

Komentarze

Katarzyna

AZS to bardzo paskudna choroba. Moja córka też na nią chorowała. Jej choroba wymagała od nas wielu wyrzeczeń. Specjalna dieta, odzież, kremy nawilżająco-ochronne. Najlepsze okazały się kremy z Ektoiną po stosowaniu których skóra się goiła i wracała do normy. Bardzo nam one pomogły.

Zostaw komentarz