Alergia skórna u małych dzieci

Alergia skórna u dzieci może mieć wiele przyczyn – najczęściej dziecko jest uczulone na jakiś składnik diety. Jeśli po zjedzeniu niektórych pokarmów wokół ust pojawia się czerwona obwódka, to oznaka, że dziecko nie może ich spożywać. Alergia skórna w takiej postaci wynika z kontaktu bezpośredniego alergenu ze skórą dziecka, dzięki czemu bardzo łatwo można oznaczyć przyczynę alergii.

Alergia u dzieci.

Jeśli dziecko ma suchą skórę, która często się łuszczy i piecze, przyczyna może być inna. Niektóre dzieci są uczulone na pewne materiały, z których szyje się ubrania – szczególnie niekorzystna jest wełna. Alergia pokarmowa u dzieci może nasilać się, gdy następuje kontakt ze środkami myjącymi – zwykle mydło należy zastąpić preparatami z atestem. Szczególnie trudna jest walka z alergią, która jest wywołana roztoczami – w takim przypadku rodzice muszą zachować w domu idealny porządek oraz unikać materiałów, które przyciągają te organizmy. Dziecko z alergią skórną nie powinno bawić się ze zwierzętami futerkowymi.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: