
Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłym i nawrotowym schorzeniem z wybitnie nasilonym świądem, typową lokalizacją i charakterystycznym obrazem zmian. Główną rolę w rozwoju choroby odgrywają czynniki genetyczne; jeśli oboje rodziców jest alergikami to prawdopodobieństwo, że dziecko będzie miało alergię wynosi 50%- 80%, gdy choruje jedno z rodziców, wówczas prawdopodobieństwo alergii wynosi 30%-50%.
W rozwoju alergii dużą rolę odgrywają również czynniki środowiskowe, tj. alergeny pokarmowe, powietrznopochodne, czynniki drażniące itp. Uważa się również, że za wzrost zachorowalności na alergię odpowiada w dużym stopniu nieprawidłowa mikroflora jelitowa. Nieodpowiednio skolonizowany przewód pokarmowy aktywuje nasz układ immunologiczny w kierunku rozwoju alergii. Prawidłowa mikroflora jelitowa wpływa więc na dojrzewanie układu pokarmowego i immunologicznego, uszczelnianie bariery jelitowej oraz odpowiada za aktywację procesów, które regulują odpowiedź immunologiczną na alergeny.
W przebiegu alergii należy zadbać o prawidłową kolonizację przewodu pokarmowego, wyłącznie bakteriami kwasu mlekowego polskiego pochodzenia, które mają badania kliniczne przeprowadzone na polskich dzieciach z potwierdzoną skutecznością w przebiegu alergii. W Polsce jedyne szczepy bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które spełniają powyższe kryteria, znajdują się w preparacie Latopic®. Latopic® doustny korzystnie wpływa na przebieg AZS, zmniejsza zaczerwienienia i świąd skóry oraz wpływa na rozwój tolerancji na białka mleka krowiego.
Błędne koło napędu AZS – jak je zahamować ?
W przebiegu atopowego zapalenia skóry chory zmaga się przede wszystkim z suchą skórą i uporczywym świądem. Objawy te prowokują chorego do drapania, co dodatkowo podrażnia skórę, następuję wzrost wrażliwości na czynniki drażniące oraz przyleganie gronkowca złocistego, co w rezultacie nasila lub tworzy stan zapalny. W efekcie wytwarza się błędne koło napędu AZS (sucha skóra-> świąd-> drapanie-> stan zapalny-> sucha skóra itd.). Aby zahamować błędne koło AZS należy wyeliminować dwie główne przyczyny: świąd oraz gronkowca złocistego.
Stosując Latopic® doustny przez 3 miesiące działamy od wewnątrz na przyczyny alergii, kolonizując przewód pokarmowy odpowiednimi bakteriami i wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Tym samym zmniejszamy rozległość i nasilenie zmian skórnych, zmniejszamy świąd oraz poprawiamy sen. Ale aby działać kompleksowo należy również działać od zewnątrz, na objawy alergii.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Przejdź na następną stronę
Właściwa pielęgnacja skóry atopowej
Aby zahamować błędne koło AZS ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry, najlepiej specjalistycznymi emolientami. Należy wybierać emolienty przeznaczone przede wszystkim do skóry atopowej i suchej, które odpowiednio nawilżą, zredukują świąd i podrażnienia oraz zwalczą gronkowca złocistego.
Warto zatem wypróbować nową specjalistyczną linię emolientów Latopic®, która działa od zewnątrz na objawy AZS. Emolienty Latopic® zostały stworzone z myślą o atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry. Jako jedyne zawierają metabolity Lactobacillus sp., które ograniczają rozwój gronkowca złocistego, który zaostrza stan zapalny u osób z AZS. Dwa składniki przeciwświądowe szybko łagodzą świąd, a bogata kompozycja składników aktywnych skutecznie działa na 7 różnych płaszczyznach.
Emolienty Latopic® nie zawierają substancji zapachowych, sztucznych barwników i konserwantów. Przeznaczone są od 1. dnia życia. Testowane dermatologicznie.
W skład linii emolientów Latopic® wchodzą:
Krem do twarzy i ciała (75 ml) – pielęgnuje twarz oraz miejsca szczególnie suche i podrażnione.
Emulsja do ciała (200 ml) – kompleksowo pielęgnuje całe ciało.
Emulsja do kąpieli (200 ml) – oczyszcza i kompleksowo pielęgnuje skórę w trakcie i po kąpieli.
Więcej informacji na temat preparatów Latopic®, o sposobie dawkowania oraz efektach stosowania znajdziesz na stronie www.latopic.pl
*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.