Atopowe zapalenie skóry a seks

Atopowe zapalenie skóry a seks

AZS to choroba, która wywołuje określone reakcje skórne. Swędzenie i zaczerwienienie może się pojawić nawet podczas seksu. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą dziedziczną, wywołaną nieprawidłową reakcją układu immunologicznego na pewne alergeny.

Mogą to być zarówno pyłki, jak i środki czyszczące, czy pokarmy. Skóra chorego reaguje natychmiast – pokrywa się czerwonymi plamami, które mogą się łuszczyć i swędzą. Dodatkowo, chory może zauważyć ataki astmy czy katar sienny.

Seks i AZS

Okazuje się, że AZS może też przeszkadzać w sytuacjach intymnych. Może się zdarzyć, że nawet pot partnera będzie czynnikiem silnie drażniącym i wywoła nieprzyjemne objawy. Ponadto, pot osoby chorej również może drażnić. Jest to nie lada problem dla wielu par.

Dodatkowym problemem może okazać się antykoncepcja. Uczulać mogą prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne. Ponadto, sam seks nie zawsze okazuje się satysfakcjonujący, bowiem nawet podczas stosunku chorzy często odczuwają potrzebę podrapania się, odczuwają swędzenie albo pieczenie.

Aleksandra Wiktor

Zapraszamy do współpracy!

Biuro
ul. Żniwna 3, 45-763 Opole Tel: 789 457 741
© Copyright Alergie skórne 2020