Atopowe zapalenie skóry a seks

Atopowe zapalenie skóry a seks

AZS to choroba, która wywołuje określone reakcje skórne. Swędzenie i zaczerwienienie może się pojawić nawet podczas seksu. Atopowe zapalenie skóry jest chorobą dziedziczną, wywołaną nieprawidłową reakcją układu immunologicznego na pewne alergeny.

Mogą to być zarówno pyłki, jak i środki czyszczące, czy pokarmy. Skóra chorego reaguje natychmiast – pokrywa się czerwonymi plamami, które mogą się łuszczyć i swędzą. Dodatkowo, chory może zauważyć ataki astmy czy katar sienny.

Seks i AZS

Okazuje się, że AZS może też przeszkadzać w sytuacjach intymnych. Może się zdarzyć, że nawet pot partnera będzie czynnikiem silnie drażniącym i wywoła nieprzyjemne objawy. Ponadto, pot osoby chorej również może drażnić. Jest to nie lada problem dla wielu par.

Dodatkowym problemem może okazać się antykoncepcja. Uczulać mogą prezerwatywy i tabletki antykoncepcyjne. Ponadto, sam seks nie zawsze okazuje się satysfakcjonujący, bowiem nawet podczas stosunku chorzy często odczuwają potrzebę podrapania się, odczuwają swędzenie albo pieczenie.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: