Przyczyny alergii skórnej u dzieci

Przyczyny alergii skórnej u dzieci

Do tej pory trudno powiedzieć, co jednoznacznie odpowiada za alergie skórne. Alergia skórna u dzieci rzadziej wiąże się z uczuleniem na białka mleka krowiego, z uwagi na to, że już w grupie dzieci trzyletnich tylko jeden maluch na dziesięciu nie może pić mleka. Dziecko wyrasta z alergii na produkty, które uczulały go jako niemowlaka, ale skłonność do alergii pozostaje.

Odżywianie dzieci.

 Dieta dziecka powinna być rozszerzana stopniowo, najlepiej po jednym produkcie – jeśli wystąpi po nim alergia w postaci wysypki w okolicach ust, to jednoznacznie wiadomo, że dziecko nie powinno spożywać danego pokarmu. Alergia skórna często występuje w postaci wysypki na ramionach bądź zaczerwienienia na policzkach. W takim przypadku dziecko spożyło uczulający pokarm kilka dni wcześniej i dopiero po tym czasie alergia się manifestuje. Przyczyną alergii skórnej u dziecka może być także płyn do płukania tkanin lub proszek do prania. Warto stosować produkty o jak najmniejszej ilości środków zapachowych. Alergia może być także spowodowana kontaktem z niklem, który silnie uczula.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: