Przyczyny alergii skórnej u dorosłych

Przyczyny alergii skórnej u dorosłych

Podstawową przyczyną alergii skórnych u dorosłych są alergeny. Najprościej można uznać je za substancje, które u zdrowych osób nie wywołują reakcji, a u osób z alergią stają się przyczyną różnych dolegliwości. Alergia skórna najczęściej pojawia się po kontakcie z substancjami pochodzenia roślinnego. Będą to na przykład pyłki traw, owoce i warzywa.

Główne przyczyny alergii.

Jeśli alergia skórna ma przyczynę w pokarmie, należy jak najszybciej wykryć, jakie pożywienie nas uczula i odstawić je zupełnie – jest to warunek konieczny do szybkiego wyzdrowienia. Przyczyną alergii skórnych są też niektóre metale – na przykład nikiel. Alergia nasila się, gdy warstwa lipidowa skóry staje się cienka – przyczyną alergii może być zatem zbyt częste mycie skóry za pomocą niewłaściwych środków. Przyczyny alergii skórnych u dorosłych nie są do końca poznane – w wielu przypadkach alergia wiąże się także z dolegliwościami ze strony układu pokarmowego lub nerwowego – objawy nasilają się, gdy jesteśmy narażeni na różnego rodzaju stresy.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: