Alergia skórna u dorosłych

Alergia skórna u dorosłych

Alergia skórna u dorosłych najczęściej objawia się swędzącymi grudkami na skórze. Skóra staje się sucha i łuszcząca, zwłaszcza tam, gdzie fizjologicznie mieści się niewiele gruczołów łojowych, czyli na łokciach, kolanach i policzkach. Nie ma jednoznacznej przyczyny alergii tego typu, dlatego, jeśli myślisz, że przyczyną twoich dolegliwości jest alergia, wykonaj testy skórne.

Co wywołuje alergie.

Alergie skórne maja to do siebie, że rozwijają się pod wpływem alergenów, bardzo ważne będzie zatem wykrycie czynnika, który wywołuje dolegliwości. Alergia skórna może być wywoływana także przez czynniki działające kontaktowo – przykładem może być lateks lub nikiel. Leczenie alergii polega przede wszystkim na usunięciu z otoczenia chorego alergenów, a następnie na odczulaniu pacjenta. Najskuteczniejsze odczulanie to to, wykonane za pomocą serii zastrzyków z precyzyjnie dobraną dawką alergenów, które uczą układ immunologiczny, jak reagować w sposób prawidłowy na substancje, które nie są groźne. Rokowania przy odczulaniu są zwykle dobre.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: