Alergia skórna u niemowląt

Alergia skórna u niemowląt

Alergia skórna u niemowląt w większości przypadków wiąże się ze skazą białkową. Małe dzieci, które karmione są mlekiem krowy, mogą go nie tolerować – co objawia się wypryskiem atopowym na skórze. Objawy te można zaobserwować już u niemowlęcia w wieku jednego miesiąca. Główne objawy to zmiany na skórze policzków – stają się zaognione i bolesne.

Dieta niemowląt.

Jeśli dieta maluszka nie ulegnie zmianie, zmiany będą rozszerzały się na owłosioną skórę głowy oraz na pozostałą część ciała. Dziecko drapie się, dlatego trzeba pamiętać o obcinaniu paznokci na krótko, a w skrajnych przypadkach, o zakładaniu rękawiczek na rączki. Alergia skórna u dziecka mija wraz z wiekiem, jednak trzeba dbać o prawidłowe nawilżenie oraz natłuszczenie skóry. Dobrze sprawdzają się balsamy natłuszczające dodawane do kąpieli dziecka, które mają za zadanie odbudowywanie płaszcza lipidowo-tłuszczowego skóry. Zamiast mleka, które jest przyczyną alergii, należy podawać sztuczne mieszanki mleczne, dzięki którym stan skóry dziecka powinien ulec poprawie.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: