Zycie z osobą mającą AZS

Zycie z osobą mającą AZS

Atopowe zapalenie skóry to nieuleczalna choroba. Skóra osoby nią dotkniętej we wzmożony sposób reaguje na negatywne czynniki środowiska – objawia się to pieczeniem, świądem, suchością oraz łuszczeniem się naskórka. Dla bliskich osób chorych bardzo ważne jest, by zdać sobie sprawę, że AZS nie jest zaraźliwe. Nawet bardzo bliski kontakt z chorym nie niesie ze sobą zagrożenia.
Życie osoby chorej na AZS jest naznaczone ciągłymi problemami ze skórą. Odpowiednia, codzienna profilaktyka może jednak (obok terapii oczywiście) znacznie te problemy zminimalizować. Przede wszystkim ważnym jest, aby używać preparatów myjących przeznaczonych właśnie do skóry atopowej, unikać chlorowanej wody, przesuszania skóry, przebywania w zadymionych pomieszczeniach, nadmiernych zmian temperatur. Często również konieczne jest unikanie określonych produktów w diecie. W tym wszystkich chora osoba (zwłaszcza jeśli jest nią dziecko) może potrzebować naszej pomocy. Ponad to – ważnym elementem terapii chorób skóry jest wsparcie psychologiczne. Należy pamiętać, że w cięższych przypadkach AZS (głównie u osób dorosłych) może rozwinąć się depresja. Wówczas – leczenie farmakologiczne może nie być wystarczająca formą.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: