piękna skóra

Latem nasza skóra wymaga większej uwagi. Działają na nią różne czynniki, od słońcu zaczynając, a na niezdrowej diecie kończąc. Co robić, by w letni czas skóra pozostała piękna i zdrowa?

Od podrażnień aż do zmarszczek

Długie godziny spędzone na słońcu mogą nas słono kosztować. Zwykle zaczyna się niewinnie. Opalamy się na słonecznej plaży, zapominając o właściwej ochronie skóry przed szkodliwym promieniowaniem. Na ciele pojawia się rumień, skóra piecze i zaczyna się łuszczyć. Poparzone ciało boli pod każdym, nawet najmniejszym dotykiem. Przez podrażnienia słoneczne skóra szybciej zaczyna się starzeć. Zaczynają powstawać pierwsze zmarszczki i bruzdy. Do tego dochodzi ryzyko rozwoju raka skóry. Czerniak jest jednym z groźniejszych nowotworów, który na początku nie daje praktycznie żadnych oznak. W okresie letnim musimy zwrócić szczególną uwagę na ochronę skóry i jej odpowiednią pielęgnację.

Obowiązkowy filtr

Kosmetyk z filtrem przeciwsłonecznym to obowiązkowy produkt na lato. Bez niego będziemy cieszyć się złotą opalenizną, ale nasza skóra odwdzięczy się za brak ochrony w przyszłości. Jeśli chcemy by pozostała piękna i zdrowa, nie wychodźmy z domu bez wysokiego filtru. Produkt aplikujemy na całe ciało tak często, jak tylko potrzebuje tego nasza skóra. Obowiązkowo czynimy to po każdej kąpieli, nawet jeśli używamy kosmetyku wodoodpornego. Inaczej nabawimy się poparzeń skóry, a nie taką pamiątkę zamierzamy przywieźć z wakacji.

Codzienny demakijaż

Długie podróże, nocne imprezy – to wszystko sprawia, że jesteśmy zmęczone i zapominamy o zmyciu makijażu. Nie popełniajmy tego błędu i co by się nie działo, usuńmy resztki kosmetyków z twarzy. Staranny demakijaż pozwoli skórze oddychać. W innym wypadku cera szybciej się zestarzeje, pory będą wciąż pozamykane i zaczną powstawać pryszcze. Czysta skóra to wyznacznik zadbanego ciała, więc w ferworze letnich imprez pamiętajmy o demakijażu.

Kolagen na młodość

skóraKażda z kobiet pragnie jak najdłużej zachwycać młodą i jędrną skórą. Jednak ta, wraz z wiekiem i działaniem słońca traci swój piękny blask. Kolagen pomoże odbudować nam skórę od środka. Sprawi, że będzie elastyczna i gładka. Kosmetyki z kolagenem wzmocnią skórę i poprawią jej sprężystość. Zabezpieczą także przed działaniem warunków atmosferycznych, które latem nie są zbyt sprzyjające dla skóry.

Wakacje to dla skóry ogromne wyzwanie. Dbając o nią w letni czas, będziemy mogli cieszyć się z jej zdrowego wyglądu, także w przyszłości. Dobrze skompletujmy wakacyjną kosmetyczkę, a nie będziemy mieć powodów do niepokoju o swoje ciało.

Katarzyna Antos