ocet jabłkowy

Miewamy problemy skórne, których próbujemy pozbyć się za pomocą licznych specyfików kosmetycznych. Tymczasem nasz ratunek może czekać niekoniecznie w drogerii. Na tego typu problemy sprawdzić się może ocet jabłkowy!

Ocet przydatny nie tylko w kuchni

W pierwszej chwili ocet jabłkowy kojarzony jest z kuchnią. To właśnie na dziale z żywnością znajdziemy takowy produkt. Sprawdza się w leczeniu otyłości, odchudzaniu czy jako środek wzmacniający odporność. Okazuje się, że ocet jabłkowy działa także na skórę. Wychodzi na to, że warto stosować go nie tylko w okresie przeziębień. Jest źródłem beta-karotenu, który odpowiada za odbudowę komórek skóry. Dla pięknej i zdrowej cery nie zaszkodzi używać octu z jabłek. Na co jeszcze sprawdzi się ten naturalny produkt?

Nie tylko na alergie skórne

Ocet jabłkowy ma w swoim składzie potas. Dzięki niemu możemy niwelować alergie skórne i inne problemy tego typu. Inne jego minerały, takie jak magnez, sód, żelazo czy siarka wspomagają pracę organizmu i sprawiają, że na twarzy pojawia się znacznie mniej wyprysków. Skóra jest zdrowsza i piękniejsza. Dodatkowo błonnik, który dostarczają nam jabłka, usuwa z organizmu szkodliwe toksyny, które również są winne pryszczom. Na ocet składa się kwas mlekowy, octowy i jabłkowy. Taka mieszanka, dla skóry jest bardzo korzystna, bowiem leczy suchość skóry, stan zapalny i dokuczliwy świąd. Ocet jabłkowy działa antybakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Ponadto działa na zmarszczki, przebarwienia i bruzdy, więc dojrzałe kobiety z powodzeniem mogą go również stosować. Może być wykorzystywany do przemywania skóry, w celu jej pielęgnacji i lepszego oczyszczenia z substancji toksycznych. Co ciekawe, okłady z octu jabłkowego przyniosą ulgę spieczonej nadmiernym słońcem skórze. Pamiętajmy o tym w chwili zapomnienia podczas opalania.

Na nadmierną potliwość

jabłkaNadmierne pocenie się skóry jest dość krępujące. Środki dostępne w aptece nie zawsze są w pełni skuteczne. Wtedy warto sięgnąć po ocet jabłkowy, który działa jak naturalny dezodorant. Wystarczy wetrzeć w skórę odrobinę octu. Jego zapach jest dość intensywny, ale bardzo szybko się ulatnia. Miłośnicy naturalnych rozwiązań z pewnością będą zadowoleni z takiej metody radzenia sobie z poceniem. Ocet jabłkowy doskonale zniweluje przykry zapach potu, a my bez krępacji będziemy mogli założyć ulubioną sukienkę i wybrać się na miasto.

Ocet jabłkowy to nie tyko kulinarny składnik, ale wielofunkcyjny produkt, który możemy wykorzystać na ciało, a nawet włosy. Dostępny jest w sklepach spożywczych, choć równie dobrze możemy przygotować go samodzielnie. Warto go wypróbować, by cieszyć się piękną i zdrową skórą przez długi czas.

Katarzyna Antos