sekrety depilacji nóg

W letni czas chętniej odsłaniamy nasze nogi, które powinny być zadbane, odpowiednio wypielęgnowane. Kluczem jest właściwa depilacja, bez której możemy zapomnieć o gładkich nogach. Jakie sekrety depilacji warto poznać?

Gładkie i piękne nogi

Zanim pokażemy światu nasze piękne nogi,musimy postarać się, by prezentowały się jak najlepiej. Nie będą dobrze wyglądać z kilkudniowym nawet owłosieniem, dlatego depilacja i inne elementy pielęgnacji są niezbędne. Zakładamy sukienki, szorty i stroje kąpielowe, więc nasze nogi muszą być nieskazitelnie gładkie. Z pomocą kilku kosmetyków i cennych rad uzyskamy efekt wow i zrobimy wrażenie na każdej plaży czy deptaku.

Zanim zaczniesz…

Wielki błąd popełniają kobiety, które od razu zabierają się za golenie nóg, pomijając ich umycie. Nie chodzi o samą kwestię higieny, ale przede wszystkim o stan skóry i efektywność depilacji. Zmiękczona wodą i żelem skóra oraz włoski stanowią lepszy podkład do golenia. Włoski są mniej sztywne, więc łatwiej poddają się ostrzu maszynki. Pamiętajmy, by zawsze użyć pianki lub żelu do golenia, co także usprawni nam całe zajęcie i ochroni skórę przed podrażnieniami. Nie zapominajmy również o jakości sprzętu, który stosujemy. Zardzewiałe maszynki niosą ryzyko zakażenia, więc te zużyte powinny wylądować w koszu na śmieci. Wybierzmy takie maszynki czy depilator, który zapewni nam pełny komfort stosowania. Skóra w okolicach bikini czy pod pachami jest delikatniejsza niż na nogach, więc uważajmy podczas depilacji.

Odpowiednia depilacja

Często zbyt mocno naciskamy maszynką na skórę, samemu ją podrażniajac. W efekcie otrzymujemy krosty, zaczerwienioną skórę i widoczne zacięcia. Wykonujmy płynne ruchy. Maszynki zwykle wyposażone są zwykle w żelowe nakładki, które ułatwiają golenie i sprawiają, że kontakt ze skórą jest bardziej komfortowy. Nigdy nie depilujmy nóg z użyciem mydła, które wysusza skórę. Zdecydowanie lepszy będzie żel lub pianka do golenia. Jeśli nie mamy pod ręką odpowiedniego kosmetyku, wykorzystajmy odżywkę do włosów, która dodatkowo zmiękczy włoski na nogach.

Pielęgnacja po depilacji

golenie nógSama depilacja to nie wszystko, ponieważ skóra może być odrobinę podrażniona i wysuszona. W sklepach znajdziemy specjalne balsamy po goleniu nóg, które zawierają składniki odżywcze i nawilżające. Łagodzą także podrażnienia skórne. Zwykły balsam czy krem wystarczą, podobnie jak olejek do pielęgnacji ciała. Latem polecamy balsamy z rozświetlającymi drobinkami, które upiększą skórę nóg i podkreślą naszą opaleniznę. W przypadku tego typu kosmetyków uważajmy na substancje zapachowe, które często uczulają wrażliwą skórę.

Katarzyna Antos