MENU
dlonie_kolana

Alergia skórna na nogach

22 sierpnia 2013 • Zmiany na skórze

O ile objawy alergii występujące na rękach oraz na twarzy są dobrze widoczne i bardzo dokuczliwe, o tyle alergia na nogach może przez długi czas nie stanowić dla nas większego problemu. Alergia na nogach to zwykle wysypka w formie niewielkich krostek. Alergia w tym rejonie ciała może towarzyszyć niewłaściwym ubraniom, które zakładamy na nogi – uczulenie kontaktowe na pewien rodzaj materiału lub proszku do prania albo płynu do płukania ubrań to najczęstsza przyczyna kłopotów.

Czym sobie pomóc?

Rzadziej w tym rejonie pojawiają się zmiany związane z alergią pokarmową – będzie raczej manifestowała się na ramionach. Z drugiej strony, jeśli cierpimy na nadmierne rogowacenie łokci, związane z alergią, prawie zawsze zmiany będą także na kolanach. Alergia na nogach u kobiet może być związana z nieprawidłowym wyborem środka do depilacji włosków lub podrażnieniem po woskowaniu. We wszystkich tych przypadkach należy znaleźć winowajcę alergii i go wyeliminować. Reakcje alergiczne można także zmniejszyć dzięki lekom.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

« »

Zobacz także...close