bielizna najlepsza dla skóry

Bielizna jest dla nas niczym druga skóra, a przynajmniej taka powinna być. Latem, kiedy temperatury są wysokie, a ciało bardziej się poci, dobór bielizny to dość istotna kwestia. Jaka bielizna jest najlepsza dla skóry? Co wybrać na letni czas, by czuć się w pełni komfortowo?

Bielizna na naszą miarę

Nie ma nic gorszego, jak zły rozmiar bielizny, co jest dość częstym błędem, zwłaszcza kobiet. Panie kupują za duże lub za małe biustonosze czy wrzynające się w skórę figi lub stringi, odznaczające się tym samym pod ubraniem. Idealnie dopasowana pod każdym względem bielizna to nie tylko komfort jej noszenia, ale wsparcie naszego zdrowia i piękny wygląd w pakiecie. Każda z nas chce przecież, by jej ciało prezentowało się jak najlepiej. Właściwa bielizna to również czynnik, który wpływa na skórę, w końcu to ona ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. W okresie letnim, zdarza nam się nosić nieodpowiednią do danej pory roku bieliznę. Jak to zmienić? Jaką wybrać, by zadbać o zdrowie skóry?

Zbyt ciasna

Opinająca ciało bielizna może zafundować nam wygląd niczym szynka opleciona sznurkiem. A konsekwencją za małego rozmiaru będą bolesne otarcia skóry i podrażnienia krocza. Ciasna bielizna nie służy żadnej kobiecie. Nie zapewnia komfortu chodzenia, szczególnie podczas upałów, kiedy wszystko przykleja się do nagiej skóry. Dobierajmy rozmiar zgodnie z rzeczywistością, bo jej naginanie w niczym nam nie pomoże, ewentualnie zaszkodzi.

Bielizna modelująca

W pogoni za idealną sylwetką sięgamy po bieliznę modelująca, która może i zapewnia nam efekt płaskiego brzucha, ale jakim kosztem. Ślady odcisków tkaniny, otarcia, odrętwienia i brak jakiegokolwiek poczucia luzu i wygody. I mimo tego, że zmieściłyśmy się w sukienkę sprzed 5 lat, lepiej pomyśleć o swoim zdrowiu i tym, czy warto się tak katować dla jednej kiecki.

Syntetyczna

Syntetyki nie służą skórze. Nie pozwalają oddychać, co w przypadku bielizny jest bardzo ważne. Nie oznacza to jednak, że musimy pozbyć się wszystkich sztucznych materiałów z naszej szafy. Na rynku coraz więcej bielizny, która takowe w składzie posiada, dlatego zawsze zwracajmy uwagę na wkładkę. Jeśli jest bawełniana, spokojnie możemy nosić ją nie tylko latem. Oddychający materiał w okolicy pochwy zapewni nam ochronę przed rozwojem infekcji i wygodę podczas samego noszenia.

Bawełna najlepsza

skóraNajbardziej odpowiednia dla skóry będzie bawełna. Tkanina przepuszcza powietrze, szybko schnie i jest wręcz idealna na lato. W Wakacyjny czas warto zadbać o bawełnianą bieliznę, by nie pozostał po niej na skórze żadem bolesny ślad. Odparzenia, otarcia czy infekcje to niezbyt optymistyczna wersja wakacji, dlatego nigdy nie zapominajmy zatroszczyć się o swoją skórę, także w kwestii bieliźnianej.

Katarzyna Antos