AZS – objawy

AZS – objawy

Objawy atopowego zapalenia skóry przypominają nieco dolegliwości powiązane ze skórą suchą, jednak zmiany pojawiają się od najwcześniejszych lat dziecięcych. Aby prawidłowo zdiagnozować AZS, konieczna jest znajomość jego objawów. Po pierwsze, dziecko drapie się. AZS to choroba, która powoduje świąd skóry, dlatego dziecko jest niespokojne i może mieć rany na ciele, spowodowane przez zbyt długie paznokcie.

Objawy AZS.

Dziecko będzie odczuwało silniejsze dolegliwości zaraz po spoceniu się – na przykład po spacerze albo zabawie. Na skórze malucha pojawiają się krostki, które mają charakter czerwonych, sączących się zmian. Skóra dziecka zaczyna się łuszczyć – szczególnie na policzkach. Jest bolesna w dotyku oraz napięta. Objawy pojawiają się w tych okolicach, które mają najgrubszą skórę – na przykład na łokciach oraz kolankach malucha. W niektórych przypadkach dziecko ma objawy AZS także na tułowiu. Inne objawy AZS to zapalenie spojówek oraz częste choroby skóry, wynikające z częstego drapania się dziecka.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: