
Leczenie atopowego zapalenia skóry polega zarówno na stosowaniu leków działających doraźnie, jak i długoterminowo poprawiających stan skóry. Leczenie długoterminowe polega na dostarczaniu organizmowi niezbędnych kwasów omega w odpowiednich proporcjach. W wielu przypadkach atopowego zapalenia skóry przyczyną jest alergia – może ona także pogarszać stan zdrowia nawet wtedy, gdy przyczyna choroby jest inna.
Wykrycie alergenu.
Konieczne jest wykrycie i wyeliminowanie alergenu. Aby redukować swędzenie i podrażnienie skóry konieczne jest stosowanie środków natłuszczających oraz nawilżających skórę tak często, jak to konieczne. Leki zmniejszające odporność to także dobre rozwiązanie w przypadku AZS – jednak o ich zastosowaniu powinien zdecydować lekarz. Należą do nich leki w formie maści sterydowych, a także środków, które działają antyhistaminowo. Badania wskazują także na pozytywne skutki fototerapii oraz stosowania odzieży z materiałów, które w dużym stopniu minimalizują powstawanie podrażnień na skórze osoby z AZS.
*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.