Atopia skóry

Atopia skóry

Atopia skóry może objawić się w różnym wieku, coraz częściej diagnozuje się ją nawet u bardzo małych dzieci. Czasem na alergię zaczynają cierpieć dorośli – co pozwala wnioskować, że na atopię może zachorować każdy. Najważniejszym objawem atopii skóry jest jej swędzenie. Nie hamują go środki pielęgnacyjne dostępne bez recepty.

Płaszcz lipidowy w atopii skóry.

Skóra atopowa jest narażona na wysychanie, szczególnie w takich miejscach jak łokcie, kolana i policzki. Jeśli choroba jest bardzo nasilona, skóra łuszczy się na przedramionach i ramionach, a także na plecach. Atopia skóry to choroba, która nie pozwala na wytworzenie prawidłowego płaszcza lipidowego, a tylko on gwarantuje zabezpieczenie skóry przed wnikaniem alergenów. Choroba pojawia się okresowo – czasem atakuje z dużą siłą, a w innym przypadku ulega regresji. Skóra może ulegać zakażeniom, takim jak liszaje, z uwagi na to, że chory się drapie. Ważny jest także ubiór osoby chorującej na atopię. Nie wolno zakładać ubrań z wełny, dlatego że mogą pogarszać stan chorego.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: