Atopia skórna

Atopia skórna

Zmiany towarzyszące alergiom bardzo często tyczą się skóry. Atopia skóry to przede wszystkim świąd, który nasila się po myciu skóry zwykłą wodą z mydłem oraz po nałożeniu ubrań z wełny, które ją dodatkowo podrażniają. Jakie są inne, poza świądem, objawy atopii?

Objawy atopii.

Komórki naskórka są wytwarzane w nadmiernej ilości, przez co może pojawić się łuszczenie oraz rogowacenie w okolicach mieszków włosowych. Na ramionach pojawiają się drobne, sączące się czerwone krostki. Stan skóry nie poprawia się po zastosowaniu balsamów natłuszczających i nawilżających – przynoszą one jedynie krótką ulgę. Aby wyleczyć atopię skóry, należy przede wszystkim odkryć jej przyczynę i ją wyeliminować. Nie wolno używać zwykłych kosmetyków, gdyż mogą zawierać alergeny i substancje podrażniające, a skóra atopowa sprawia, że mogą bardzo łatwo wnikać w głąb ciała. Ważne jest stosowanie leków zapisanych przez lekarza i nie przerywanie leczenia podczas regresji choroby – atopia to choroba występująca w rzutach trwających kilka tygodni.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: