Alergia skórna wysypka

Alergia skórna wysypka

Mianem wysypki określamy zmiany na skórze, które przekładają się na jej wygląd i teksturę.

Ten problem może obejmować swoim zasięgiem fragment ciała lub całą powierzchnię skóry. wysypka może przyczynić się do zmiany koloru skóry, świądu, suchości, spękania, owrzodzenia i obrzęku. Zdarza się, iż tego typu zmianom towarzyszą dolegliwości bólowe.

Identyfikacja czynnika, który spowodował wysypkę, często nastręcza sporo trudności. Nic nie zastąpi badania lekarskiego. Tylko specjalista jest w stanie dobrać prawidłowe leczenie. Warto jednak posiąść wiedzę dotyczącą najczęstszych rodzajów wysypki.

Zmiany o charakterze dermatologicznym należy oceniać podczas badania przedmiotowego. Szczegółowy opis nigdy nie zastąpi oceny wzrokowej przeprowadzonej przez specjalistę. Przed wizytą u lekarza nie należy stosować na własną rękę maści, które bazują na sterydach. Tego typu preparaty mogą zatrzeć cechy charakterystyczne dla choroby i utrudnić postawienie prawidłowej diagnozy.

Wysypka często ma podłoże alergiczne. Może być wywołana przez niewłaściwie dobrany kosmetyk, lek czy żywność poddaną opryskom. W przypadku wysypki należy rozróżnić zmiany skórne powstałe wskutek alergii kontaktowej i zmiany będące następstwem uczulenia na składniki pokarmowe. Rozpoznanie przyczyny pozwala zapobiec nawrotom wysypki.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: