pielęgnacja cery

Dla nich czas jakby się zatrzymał. Nigdy nie wyglądają na swój wiek, zawsze mają nieskazitelną cerę, która często przypomina skórę młodej dziewczyny niż dojrzałej kobiety. Jak one to robią? Jak wygląda pielęgnacja cery Azjatek?

Piękna cera bez retuszu

Azjatki nie potrzebują retuszu. Nie dla nich instagramowe filtry czy opcja makijażu w smartfonie. Kobiety pochodzące z Azji zawsze wyglądają młodo i promienie. Cały świat podziwia ich piękną skórę twarzy. To nie tylko zasługa genów, ale przede wszystkim odpowiedniej pielęgnacji. Możemy uczyć się od Azjatek, jak dbać o skórę, by zachować jej młody wygląd przez wiele lat. Rynek kosmetyczny jest tam bardzo rozwinięty. Nic dziwnego, że wszelkie nowości podpatrywane są właśnie u Azjatek. Co takiego robią nasze piękne koleżanki, że ich cera tak dobrze wygląda?

Pielęgnacja przede wszystkim

Wejdźmy do polskiej drogerii. Zdecydowanie więcej znajdziemy tam kosmetyków do makijażu. Takowe też wiodą prym, jeśli chodzi o sprzedaż. Makijażowy rynek rośnie w siłę, a kobiety chętnie sięgają po nowe trendy kolorystyczne. A co z pielęgnacją skóry? Oczywiście kupujemy kremy czy maseczki do twarzy, ale znacznie rzadziej i w mniejszych ilościach niż kosmetyki do make-up’u. U Azjatek tendencja jest odwrotna. One stawiają przede wszystkim na pielęgnację skóry. Makijaż jest dla nich dopełnieniem pięknego wyglądu. To na pielęgnacji skupiają się najpierw, bo jak wiadomo, na zdrowej i zadbanej skórze makijaż prezentuje się znacznie lepiej. W sklepach cały czas pojawiają się nowe rozwiązania, dotyczące pielęgnacji skóry. Dlatego warto sprawdzać trendy i szukać azjatyckich produktów także w polskich drogeriach. A tych pojawia się coraz więcej.

Ograniczone opalanie

Europejki uwielbiają słońce, ale Azjatki go unikają. Wiedzą, jak ich jasna skóra jest wrażliwa, więc dobrze chronią ją przed promieniowaniem. Słońce powoduje alergie, przebarwienia i inne zmiany skórne. Praktycznie każdy krem japoński czy koreański, ma w sobie filtry ochronne, czego nie możemy powiedzieć o produktach, dostępnych na naszym rodzimym rynku. Przez cały rok warto chronić skórę przed słońcem, by na starość nie było na niej żadnych przebarwień czy bruzd.

Profilaktyka od najmłodszych lat

AzjatkiAzjatki są uczone, że już od najmłodszych lat trzeba dbać o swoją skórę. Takie działania profilaktyczne są jak najbardziej godne naśladowania. Zdecydowanie lepiej przeciwdziałać zmarszczkom, niż potem wypełniać je botoksem czy niwelować operacjami plastycznymi. Oczyszczanie i dokładne nawilżanie cery to podstawa jej zdrowego i atrakcyjnego wyglądu.

Azjatki do perfekcji opanowały zasady pielęgnacji cery. Młody i nieskazitelny wygląd to zasługa nawilżenia, ochrony przeciwsłonecznej i stosowania kosmetyków, które zapobiegaja powstawaniu zmarszczek. Starzejmy się więc tak, jak Azjatki, w pięknym stylu, dbając o skórę w każdym wieku.

Katarzyna Antos