jak działa botoks

Botoks, czyli toksyna botulinowa jest wykorzystywana w medycynie estetycznej. Popularne gwiazdy coraz częściej przyznają się do ingerencji w wygląd swojej skóry. Jak działa botoks?

Moda na botoks

Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna. Jak grzyby po deszczu powstają nowe kliniki urody, które mają na celu zatrzymać młodość i piękno, które jak wiemy, ucieka wraz z wiekiem. Botoks okazał się rewolucyjnym rozwiązaniem, który pokochały kobiety, choć i panowie korzystają z tego typu rozwiązań. W końcu wszystko jest dla ludzi, o ile potrafią zachować umiar. Niestety często podziwiamy gwiazdy, które najwyraźniej przesadziły z botoksem lub trafiły na niewłaściwą klinikę. Karykaturalny wygląd nijak ma się do naturalnego piękna, stąd tyle samo przeciwników co zwolenników zastrzyków z botoksu. Botulina stała się tak pożądana, że organizowano nawet przyjęcia, podczas których panie mogły skorzystać z odmładzających zastrzyków. Dość odważne i dla wielu abstrakcyjne, ale prawdziwe. W końcu czego się nie robi dla pięknego wyglądu, bez względu na wiek. Wstrzyknięcie botoksu to ingerencja w nasze ciało, w skórę, dlatego warto poznać jego dokładane działanie, zanim w ogóle zdecydujemy się na zabieg.

Cudowne działanie botoksu

Do zabiegów wykorzystywana jest oczyszczona toksyna botulinowa. Specyfik jest wstrzykiwany do skóry, dokładnie w okolice zmarszczek mimicznych. Botoks działa na komórki nerwowe, przez co następuje zmniejszenie skurczu mięśni. Skóra staje się wygładzona, zmarszczki znikają. Efekt może utrzymać się do kilku miesięcy. Później należy zabieg powtórzyć, jeśli wciąż chcemy utrzymać gładką i jędrną skórę. Podczas działania botoksu, cera rzeczywiście wygląda promiennie i atrakcyjnie, chyba że przesadzimy z jego ilością. Wtedy możemy uzyskać efekt napompowanej skóry twarzy, co nie będzie prezentować się zbyt dobrze. Sam zabieg jest szybki i bardzo prosty. Trwa maksymalnie godzinę. Wszystko zależy od ilości miejsc, które potraktowane zostaną toksyną. Do zabiegu używa się cienkiej igły, a całość można wykonać ze znieczuleniem miejscowym.

Botoks nie tylko na zmarszczki

Botoks kojarzony jest głównie z wypełnianiem zmarszczek. Polecany jest na wszelkie bruzdy, zmarszczki palacza czy opadające powieki. Botoksem wypełniamy też usta, w celu skorygowania ich kształtu. Z jego pomocą można wyszczuplić żuchwę, modelując tym samym kształt twarzy. Ale botoks dobrze sprawdza się nie tylko na znaki upływu czasu. To skuteczna metoda walki z nadmierną potliwością. Botoks wstrzyknięty w miejsca, które najbardziej się pocą, czyli głównie pachy, hamuje działanie gruczołów potowych. W szybki sposób możemy więc pozbyć się dość uciążliwego i krępującego problemu. Efekty są widoczne już kilka dni od wykonania zabiegu, stąd tak duża popularność botoksu.

toksyna botulinowaToksyna botulinowa zaliczana jest do najbezpieczniejszych zabiegów estetycznych, praktykowanych na całym świecie. Doświadczeni lekarze doskonale wiedzą, jak zachować naturalny wygląd twarzy, bez żadnego efektu maski. Po wstrzyknięciu botoksu, skóra może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona, ale takie objawy szybko mijają. Toksyna jest nie tylko formą niwelującą zmarszczki, ale wykazuje działanie profilaktyczne, przeciwdziałając ich powstawaniu. Mimo wielkiego bezpieczeństwa i braku śladów zabiegu, wciąż nie brakuje jego przeciwników. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia i tego, czy rzeczywiście nasza skóra potrzebuje takich poprawek.

Katarzyna Antos