Objawy alergii w rodzinach atopowych

Objawy alergii w rodzinach atopowych

Egzema, wyprysk atopowy, świerzbiączka – jakie są najczęstsze objawy? Atopowe zapalenie skóry jest reakcją alergiczną uwarunkowaną genetycznie. Jest to nieprawidłowa odpowiedź systemu immunologicznego, na konkretne antygeny, zwykle nawet w niewielkiej dawce.

Najpopularniejszym sposobem leczenia jest stosowanie odpowiednich środków natłuszczających, również podczas kąpieli.

Objawy

Reakcja ta objawia się na skórze. Może dotyczyć to zarówno dzieci, jak i dorosych. Chorzy mogą zauważyć na skórze rany, które często pokryte są strupami. Możliwe jest także pojawienie się na nich saczącej się wydzieliny. Towarzyszy im silne uczucie swędzenia, świąd. Najczęściej pojawia się w okolicach kończyn, na zgięciach, np. łokci, kolan. Może atakować również wokół oczu, na powiekach. U dzieci często występuje też na twarzy.

Przyczyn jest wiele, takie zmiany może wywoływać nawet alergia pokarmowa. Dodatkowo, rany mogą pojawiać się w momencie zmian wilgotnosci powietrza. Osoby chore często reagują również na płyny do płukania, proszki do prania.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: