kosmetyki

Tak jak dorośli, również dzieci potrzebują odpowiednich kosmetyków. Które kosmetyki dla skóry niemowląt są najlepsze? Jakie należy stosować?

Niemowlęca skóra

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i wrażliwa na wszelkie czynniki. Nie jest jeszcze dobrze wykształcona, przez co nie trudno o jej uszkodzenie. Zbyt drażniący proszek do prania czy szorstka tkanina może skutkować uczuleniem lub nieprzyjemnym śladem na skórze. Wiedza na temat produktów dla niemowląt pozwoli na ich właściwy wybór.

Oliwka

Oliwka to produkt, którego zapach może kojarzyć się nam z błogimi czasami dzieciństwa. Dobrze nawilża i pozostawia gładką oraz pachnącą skórę maluszka. Odżywi skórę, więc warto mieć ją na półce.

Sudocrem

Ten krem znają wszystkie mamy. Ma działanie przeciwzapalne. Doskonale koi podrażnioną skórę. Jest idealny na odparzenia skóry. Należy stosować go w okolicach pupy niemowlaka czy w miejscach, gdzie pieluszka styka się z ciałem niemowlaka.

Mleczko do ciała

Jest to produkt o wiele bardziej delikatny niż balsam do ciała. Mleczko nawilża i odżywia skórę. Dodatkowo może koić podrażnienia skórne. Te, zawierające emolienty są polecane alergikom i chorym na atopowe zapalenie skóry.

Tłusty krem

Tłusty krem to także jeden z niezbędnych kosmetyków do pielęgnacji niemowlaka. Przyda się szczególnie w zimowe dni, kiedy temperatura powietrza nie sprzyja delikatnej skórze dziecka. Posmarowana nim twarz będzie chroniona przed mrozem i wiatrem.

Szampon dla dzieci

skóra dziecka

Szampon dla dzieci ma bardzo ograniczony skład. Ma czyścić włosy ale nie może podrażniać skory ani oczu dziecka. Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo szamponów dedykowanych najmłodszym. Najlepiej wybierać te które nie zawierają w swoim składzie substancji barwiących i zapachowych, które mogłyby niekorzystnie działać na ciało niemowlaka.

Nawilżane chusteczki

Nawilżane chusteczki są bardzo praktyczne, ponieważ możemy zabrać je wszędzie ze sobą. Nie musimy szukać źródła wody, wystarczą mokre chusteczki. Wytrzemy nimi buzię, rączki czy pupę. Warto nosić w torebce małą paczkę takich chusteczek.

Katarzyna Antos