jak dbać o skórę w ciąży

W czasie ciąży ciało ulega zmianom, na które wpływ ma gospodarka hormonalna, dieta oraz inne czynniki. Dbanie o ciało powinno być codziennym nawykiem i przyjemnością. Jak dbać o skórę w ciąży?

Skóra w czasie ciąży

Dodatkowe kilogramy nie służą naszej skórze, która zostaje rozciągnięta. Na napiętej skórze pojawić się mogą rozstępy i inne problemy natury estetycznej. Dbając o ciało przez cały okres ciąży, możemy mieć pewność, że nasza skóra po porodzie będzie wyglądać dobrze. Wygląd fizyczny jest niezwykle ważny dla kobiety, zwłaszcza, gdy po porodzie panie powątpiewają w swoją kobiecość i atrakcyjność. Sucha skóra piecze i swędzi, dlatego należy ją odpowiednio nawilżać. Panie często muszą zmienić dotychczasową pielęgnację, ponieważ przez hormony ciało zaczyna potrzebować innych niż dotychczas składników.

Rozstępy i cellulit

Rozstępy to zmiana skórna, które chyba najbardziej obawiają się przyszłe mamy. Charakterystyczne pręgi tworzą się wraz z wahaniami wagi, głównie na brzuchu, piersiach, udach i pupie. Mimo, iż na co dzień nie odsłaniamy tych miejsc na widok publiczny, ślady są przyczyną kompleksów u kobiet. Im wcześniej zaczniemy właściwą pielęgnację skóry, tym większa szansa, że rozstępy się na niej nie pojawią. Kremy czy balsamy przeciw rozstępom warto stosować już od samego początku ciąży. Składniki aktywne nawilżą skórę i poprawią jej elastyczność. Nawet kilka razy dziennie można aplikować kosmetyki na najbardziej narażone na zmiany miejsca.

Hormony przyczyniają się do powstawania cellulitu. Pomarańczowa skórka nie prezentuje się zbyt estetycznie, choć mężczyźni podobno kompletnie nie zauważają czegoś takiego jak cellulit. To także efekt zatrzymania wody w organizmie. Cellulit może zniknąć po ciąży, co nie znaczy, że w jej trakcie mamy siedzieć z założonymi rękami. Najlepszy rozwiązaniem będzie aplikacja kosmetyków i regularny masaż skóry masażerem z wypustkami. Dzięki temu skóra stanie się bardziej jędrna i gładka. A po ciąży możemy skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym. W profesjonalnym gabinecie wykonuje się także bezpieczne dla kobiet w ciąży zabiegi, więc dla przyjemności i troski o piękne ciało, warto sprawdzić ich ofertę.

w ciążyGospodarka hormonalna płata kobietom niezłego figla. Problemy skórne dla jednych są uciążliwe, dla innych zaś to tyko przejściowy okres, którym zaradzą sprawdzone kosmetyki. Ważne, by nie zaniedbać skóry i codziennie dobrze ją nawilżać. Dodatkowe kilogramy i hormony obciążają nasze nogi. Tworzą się obrzęki, które są dokuczliwe. W tym celu warto masować nogi oraz stopy i stosować łagodzące obrzęki, kojące produkty.

Zanim zaaplikujemy kosmetyki, sprawdźmy, czy nadają się dla kobiet w ciąży. Wiele produktów dostępnych na rynku zawiera substancje, które są bezpieczne dopiero po kilku miesiącach od zajścia w ciążę. Lepiej wcześniej przeczytać etykietę, niż zaszkodzić zdrowiu dziecka i swojej urodzie. Producenci oferują wiele skutecznych preparatów, więc każda przyszła mama ze spokojem może właściwie zadbać o zdrowie i piękno swojej skóry.

Katarzyna Antos