eko

Moda na bycie eko nie ominęła naszej higieny i pielęgnacji ciała. Pomimo tego, że w sklepach nie brakuje kosmetyków, coraz chętniej sięgamy po własne mikstury i alternatywne a przede wszystkim bardziej naturalne sposoby pielęgnacji skóry.

Bycie eko na całego

Ekologiczne życie to nie tylko zdrowe odżywianie. Dziś możemy mówić także o naturalnych formach pielęgnacji a nawet wychowywania dzieci. Dbanie o środowisko i nasze zdrowie dotyka wszystkich sfer życia. Tego typu zmiany mogą zawrócić nam w głowie. Temat ekologii często nurtuje kobiety w ciąży. Panie chcą dla przyszłego dziecka jak najlepiej, więc decydują się wprowadzić w życie pewne zmiany, które pozwolą zniwelować toksyczne substancje, obecne w naszym życiu. Taka pielęgnacja może pomóc na problemy związane z alergią skórną. Jak wygląda eko pielęgnacja skóry?

Pielęgnacja dziecka

Mamy doskonale wiedzą co potrzeba dzieciom. Skóra malucha jest niezwykle delikatna i podatna na baterie oraz substancje, często obecne w kosmetykach. Ekologiczne mamy polecają samodzielne przygotowanie chusteczek oczyszczających. Połączenie olejku z drzewa herbacianego, wody oraz szarego mydła spełni swoje zadanie. Po włożeniu do takiej mikstury bawełnianych myjek, otrzymamy dobry i bezpieczny środek myjący dla niemowląt. Co z kąpielą? Tutaj sprawa jest prosta, najlepiej wybierać produkty dostępne w sklepach, ale tylko te, które mają krótki i naturalny skład. Należy sprawdzać, czy dane kosmetyki mają odpowiednie atesty i nadają się do skóry niemowlęcej. Popularne pampersy też nie służą skórze maluchów, więc mamy wracają do tradycyjnych pieluch tetrowych, które nie powodują odparzeń skóry. Na zmiany skórne u dzieci sprawdza się olejek arganowy czy kokosowy. Co najważniejsze, mogą stosować go również dorośli, więc kupując jeden produkt oszczędzamy pieniądze.

Pielęgnacja osoby dorosłej

skóra

Osoba dorosła ma inna skórę niż dziecko, ale ta również wymaga właściwej pielęgnacji. W przypadku tej ekologicznej przyda się olejek arganowy, woda oraz ręczniki z mikrofibry. Odrobina olejku arganowego zaaplikowanego na twarz dobrze nawilży i odżywi skórę. Rano warto umyć skórę twarzy zimną wodą. Olejek z róży odświeży cerę a niewielka ilość żelu hialuronowego zapobiegnie wczesnemu starzeniu się skóry i powstawaniu zmarszczek. Do mycia całego ciała nada się mydło Aleppo. Raz w tygodniu powinno się wykonać peeling, oczywiście naturalny, z cukru, soku z cytryny oraz oliwy z oliwek. Po takim zabiegu warto wetrzeć w skórę olejek migdałowy. Przy eko pielęgnacji włosów doskonale sprawdza się nierafinowany olej kokosowy. Po nałożeniu go na noc na włosy, rano po spłukaniu zyskamy odżywione i lśniące pukle.

Katarzyna Antos