Dziecko z atopią

Atopia jest szeregiem objawów, które powodują znaczne obniżenie komfortu skóry. Manifestuje się zwykle od urodzenia dziecka. Dziecko z atopią bardzo często jest niespokojne i dużo płacze. Jest to spowodowane tym, że odczuwa ciągłe pieczenie oraz swędzenie skóry. Dziecko ze skórą atopową cierpi szczególnie wtedy, gdy jest spocone, gdyż wtedy zwiększa się aktywność gruczołów łojowych.

Leczenie atopii.

W niektórych przypadkach atopowego zapalenia skóry dziecko będzie miało silniejsze objawy wtedy, gdy do jego diety wprowadzi się pewne produkty żywnościowe. Skóra dziecka jest sucha, a ciągłe drapanie doprowadza do powstania problemów z zakażeniami bakteryjnymi. Zmiany pojawiają się w zgięciach skóry, gdzie jest grubsza i w sposób naturalny silniej się łuszczy. Do takich rejonów należą łokcie oraz kolana, a także policzki malucha. Skóra może się łuszczyć, a dziecko cierpi także na objawy alergii, które są związane z błonami śluzowymi – zapalenie spojówek lub nawracający katar alergiczny. Leczenie atopii u dziecka jest długotrwałe i kłopotliwe.

TAGI: Pieczenie i swędzenie skóry, zapalenie skóry, dieta, łuszczenie skóry, leczenie atopii.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: