Alergia skórna – przyczyny

Alergia skórna – przyczyny

Alergia skórna powstaje na skutek nieprawidłowej odpowiedzi układu immunologicznego na bodźce, które u osób zdrowych nie wywołują takich objawów. Tego rodzaju zmiany u zdrowych osób pojawiają się wtedy, gdy mamy kontakt z czymś drażniącym, natomiast alergik ma niekorzystne objawy niemal zawsze. Może być to spowodowane nieprawidłowym sposobem wydzielania histamin.

Atopowe zapalenie skóry.

Związki o działaniu przeciwhistaminowym hamują alergię, gdyż redukują niemal zupełnie odpowiedź immunologiczną w miejscu zastosowania. Przyczyny powstawania alergii nie zostały jeszcze dokładnie ustalone. Niektóre dzieci rodzą się już z atopowym zapaleniem skóry, co może wskazywać na wrodzony charakter tych zmian. Alergia skórna pojawia się częściej w rodzinach, gdzie obydwoje rodziców ma jeden z rodzajów alergii. Inną przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt wczesne wprowadzanie produktów alergizujących do diety malucha. Niedojrzały układ immunologiczny dziecka nie radzi sobie z nowymi alergenami i ulega całkowitemu rozregulowaniu.

TAGI: Układ immunologiczny, alergik, histaminy, atopowe zapalenie skóry, produkty alergizujące.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: