Alergia skórna a kontakt z wodą

Alergia skórna a kontakt z wodą

Alergia na wodę wodociągową jest bardzo powszechna. Woda jest co prawda zdatna do picia, ale kontakt skóry z wodą prowadzi do powstania bolesnych zmian uczuleniowych. Skóra alergiczna jest przesuszona, a każda osoba z nadwrażliwą skórą wie, że woda zwiększa wysuszenie skóry i uczucie ściągania. Mycie się w niewłaściwych środkach do pielęgnacji ciała, które jest połączone dodatkowo z twardą, wodociągową wodą, pogłębia problem z alergią.

Testy wodne.

W jaki sposób najłatwiej zdiagnozować, czy woda jest źródłem naszych problemów z alergią? Warto przeprowadzić test, polegający na polaniu jednej ręki wodą z kranu, a drugiej wodą mineralną lub destylowaną. Gdy na ręku pojawi się alergia, będziemy mogli określić winowajcę naszych problemów. W przypadku występowania objawów alergicznych nie możemy zrezygnować ze stosowania wody, jako środka do pielęgnacji. Natychmiast po kąpieli (trwającej jak najkrócej) należy zastosować balsam do ciała, lub nawilżyć skórę za pomocą odpowiedniego emolientu – na przykład w oliwce.

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: