lampy UV

W czasach kiedy mamy dostęp do nowoczesnego sprzętu i usług, ułatwiających nam życie, chętnie z tego korzystamy. Wizyta w salonie kosmetycznym często wiąże się ze zrobieniem paznokci. Zadbane dłonie to nasza wizytówka, dlatego pamiętamy o ich pielęgnacji. Przy wykonywaniu manikiuru, wykorzystuje się lampy UV, wokół których krążą różne opinie. Czy lampy UV szkodzą skórze dłoni?

Manicure a lampy UV

Lampy UV to specjalistyczne urządzenia kosmetyczne, które umożliwiają utwardzenie lakieru na płytce paznokcia. Stosuje się je w profesjonalnych salonach stylizacji paznokci oraz w warunkach domowych. Światło ultrafioletowe pozwala na wykonanie zabiegu manikiuru. Ale przecież doskonale wiemy, że tego typu promieniowanie jest nie służy zdrowiu naszej skóry.

Czy lampy UV szkodzą skórze dłoni?

Lampy UV są produkowane przez różne firmy, więc ich jakość promieniowania różni się od siebie. Zdarza się, że dany lakier, utwardzany przez lampę innego producenta, nie będzie trzymał się na naszych paznokciach zbyt długo. Wszystko zależy od rodzaju i jakości danego sprzętu oraz kosmetyku. Dlatego producenci sprzętu kosmetycznego, zalecają stosowanie jednej marki, co zapewnia pełna kompatybilność i lepsze efekty stylizacji paznokci. W salonach kosmetycznych znajdziemy tradycyjne lampy, emitujące szkodliwe promienie UVA i UVB oraz nowoczesne lampy LED-owe. Lampy LED nie wytwarzają promieni UV, więc są uznawane za bezpieczniejsze. Jednak w przypadku obydwóch typów, czas, kiedy skóra dłoni zostaje narażona na promieniowanie jest niewielki, dlatego wykonanie manikiuru hybrydowego czy żelowego nie jest powodem ryzyka chorób skóry. Spokojnie możemy poddawać się takim zabiegom, oczywiście najlepiej wykonywanych w profesjonalnych warunkach i na sprawnym sprzęcie. Zdecydowanie dłużej eksponujemy dłonie opalając się czy chociażby prowadząc samochód. To wtedy jesteśmy narażeni na działanie szkodliwego promieniowania. Wizyta u kosmetyczki to nic nie znaczący moment wystawienia skóry.

UVUdając się do salonu stylizacji paznokci, warto wybrać ten, który ma na stanie lampy LED-owe. Wówczas nie musimy obawiać się o stan i bezpieczeństwo naszej skóry. Żarówki Lamp UV powinny być regularnie wymienianie, co ma wpływ na efekt końcowy zabiegu. Jeśli jednak obawiamy się o zdrowie naszej skóry, bądź mamy bardzo wrażliwe dłonie, możemy zaaplikować na nie krem z filtrem ochronnym. Warto pamiętać, że skóra dłoni szybko się starzeje, to właśnie na niej widać oznaki upływającego czasu. Dlatego dbajmy o skórę dłoni każdego dnia, a dzięki temu zachowamy jej zdrowy i młody wygląd na długie lata. Nie bójmy się także profesjonalnego manikiuru. Wybierajmy sprawdzone salony, wykorzystujące profesjonalny sprzęt do stylizacji paznokci, a zawsze będziemy mieć gwarancję pięknych i zdrowych paznokci.

Katarzyna Antos