Czy atopowe zapalenie skóry można wyleczyć?

Czy atopowe zapalenie skóry można wyleczyć?

Niestety, ale AZS jest chorobą właściwie nieuleczalna, jednak leki i odpowiednia pielęgnacja mogą pomóc w jej kontrolowaniu. AZS jest to choroba, której przyczyny nie są jeszcze do końca znane. Uważa się, ze jest to choroba dziedziczna, a u chorych występuje ten sam gen.

Na AZS może zachorować zarówno dziecko jak i osoba dorosła. Pomimo tego, ze jest to choroba nieuleczalna, zauważa się ustąpienie jej objawów lub ich złagodzenie u noworodków po pewnym okresie czasu.

Co robić, by załagodzić objawy?

Atopowe zapalenie skóry jest to reakcja alergiczna, która najprawdopodobniej bierze się z nieszczelności ścianek jelita, przepuszczających pewne alergeny. Nie każdy alergen wywołać u chorego reakcję, warto jednak zbadać się pod kątem tych, których należy unikać. Kolejną ważną rzeczą w walce z chorobą jest odpowiednia pielęgnacja skóry, a więc natłuszczanie jej jak najczęściej, regularne stosowanie odpowiednich balsamów oraz rezygnacja z drażniących środków myjących, np. na bazie SLS.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Alergie-skorne.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Alergie-skorne.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: