Co roku wzrasta odsetek osób dotkniętych schorzeniami dermatologicznymi. Pielęgnacja cery atopowej nastręcza sporo trudności. Jak ją rozpoznać? Cera atopowa charakteryzuje się nadwrażliwością, nadmiernym łuszczeniem i suchością. Osoby, które borykają się z tym rodzajem skóry, nie mogą stosować tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Większość drogeryjnych specyfików zawiera kompozycje zapachowe, sztuczne barwniki i substancje konserwujące, które mogą podrażniać wrażliwe partie twarzy. Stosowanie tradycyjnych kremów i żeli do mycia twarzy może doprowadzić do rozwoju atopowego zapalenia skóry.

Pielęgnacja cery atopowej wymaga szczególnej uwagi i troski. Wybierając kosmetyki, warto zwracać uwagę na ich skład. W związku z tym, iż drogeryjne podkłady często zawierają alkohol denat. i substancje zapachowe, warto przyjrzeć się minerałom. Wprawdzie kosmetyk w formie proszku nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale jest bezpieczny dla skóry. Odpowiednia aplikacja podkładu mineralnego stanowi klucz do sukcesu. Sypkie produktu powinnyśmy nakładać ruchami okrężnymi od linii włosów do środka twarzy. Firmy, które produkują kosmetyki mineralne, systematycznie rozszerzają swoją ofertę. Oprócz naturalnych podkładów możemy znaleźć sypkie róże i cienie.

Atopicy powinni nakładać minerały na krem bogaty w emolienty. Specyfiki pielęgnacyjne do cery atopowej powinny zawierać substancje natłuszczające tj. masło shea, wosk pszczeli i oksyldodekanol. Choć pielęgnacja cery atopowej nastręcza sporo trudności, na rynku można znaleźć stosowne specyfiki.