biżuteria-hipoalergiczna

Noszenie biżuterii dla alergików może być dość kłopotliwe. Istnieje jednak biżuteria hipoalergiczna – gdzie jej szukać?

Nikiel nie dla alergików

Nikiel jest popularnym metalem, wykorzystywanym do produkcji i innych, metalowych elementów ozdobnych. To także szkodliwy alergen. Duża grupa osób jest uczulonych na nikiel. Alergia objawia się reakcjami skórnymi. Zazwyczaj jest to wyprysk kontaktowy, czyli zaczerwienienie oraz swędzenie skóry. U osób uczulonych na nikiel może wystąpić stan zapalny skóry. Radość z biżuterii może więc nie trwać długo. Na dodatek może zakończyć się ropiejącymi rankami i podrażnieniem skóry, czyli alergią skórną.

Biżuteria hipoalergiczna – gdzie jej szukać?

Uczulenie na nikiel oraz inne tworzywa, z których wykonywana jest biżuteria wcale nie musi oznaczać rezygnacji z niej. Biżuteria jest wspaniałą ozdobą i dodatkiem do codziennych stylizacji. Aby uniknąć nieprzyjemnych reakcji alergicznych na naszej skórze, wystarczy wybrać właściwą biżuterię. Wystarczy, że urocze bransoletki, pierścionki, kolczyki czy zegarki nie będą zawierały szkodliwego niklu. Niektóre z takich wyrobów mają specjalne oznaczenie – „nickel free”. Kupując taki dodatek mamy pewność, że jego noszenie nie przysporzy nam skórnych problemów. Idealnym dla alergików rozwiązaniem jest również biżuteria tytanowa. Tytan ma właściwości hipoalergiczne więc śmiało może być stosowany przez alergików. Taką biżuterię znajdziemy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Znane marki wypuszczają całe linie bezpiecznej biżuterii, więc warto zapytać o nią, odwiedzając popularne sieciówki. Kosmetyczki także stosują kolczyki, które nie zawierają niklu. Decydując się na przekłucie uszu możemy być pewni, że nie doświadczymy przykrych reakcji alergicznych. Jeśli nie możemy nosić metalowej biżuterii, a nie mamy pewności czy nie zawiera szkodliwych dla nas tworzyw, możemy wybrać biżuterię ceramiczną lub tekstylną. Projektanci starają się wykorzystywać różne, ciekawe materiały, które mogą wyglądać bardzo efektywnie. Biżuteria hipoalergiczna może być nieco droższa, ale z pewnością jest znacznie lepsza dla alergików. Warto więc zapłacić nieco więcej, by móc cieszyć się pięknymi dodatkami.biżuteria

Producenci biżuterii otwierają się na problemy i potrzeby alergików. Dzięki różnym tworzywom, produkowana jest biżuteria, którą mogą nosić także osoby uczulone. Mogą cieszyć się modnymi dodatkami, bez wspomnień o podrażnieniach skóry.