odziez-dla-alergika

Alergicy potrzebują odpowiednich ubrań, ponieważ wiele tkanin może uczulać. Ważnym tematem jest odzież dla alergika – jak wybrać odpowiednią?

Ubranie – druga skóra

Ubrania mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. To one dotykają ciała, więc powinny być miłe i przyjemne w dotyku. Muszą być także wygodne. Odzież może być wykonana z naturalnych i ekologicznych materiałów lub z syntetycznych tkanin. Ubranie ma znaczenie, bo nie tylko jest wyznacznikiem mody, ale przede wszystkim ochrania nasze ciało przed słońcem, zimnem czy wiatrem.

Odzież dla alergika – jak wybrać odpowiednią?

ubrania

Gdy mowa o alergii, temat ubrań staje się niezwykle ważny. Tym bardziej, kiedy chodzi o uczulenia skórne. Uporczywy świąd, wysypka, zaczerwienienie, stany zapalne – te objawy znają wszyscy, którzy borykają się z alergiami skóry. Winne mogą być także ubrania, a ściślej mówiąc, tkaniny i elementy, z których zostały wykonane. Wszystkie sztuczne materiały mogą powodować podrażnienia i otarcia skóry. Nie przepuszczając powietrza, mogą pogarszać jej stan. Najbardziej odpowiednia odzież dla alergika to ta, która jest zrobiona z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy wełna. Bawełna jest delikatna i pozwala skórze oddychać. Wełna zaś, to świetny pochłaniacz wilgoci. Wełniane swetry czy płaszcze są idealne na jesień czy zimę, ponieważ zatrzymują ciepło. W takich ubraniach na pewno nie zmarzniemy. Należy jednak uważać, ponieważ wełna może być nieprzyjemna w dotyku i nie każdy będzie chciał ją nosić. W ubraniach wany jest kolor, a w zasadzie jak najmniejsza jego ilość. Nie chodzi tu o modę, tylko o zdrowie. Jaśniejsze tkaniny, zawierają mniej barwników, które mogą być szkodliwe dla skóry z alergią. Taka odzież odbija światło, więc nie będzie w niej gorąco, szczególnie latem. Wiele osób dotyka alergia na nikiel, a ten znajduje się w zamkach, sprzączkach i innych elementach ozdobnych. Jeśli mamy problemy z alergią skórną, unikajmy takich dodatków. Zdecydowanie lepiej zadbać o swoje zdrowie, niż ślepo podążać za modą, jego kosztem. W temacie ubrań nie może zabraknąć bielizny. Ta powinna być bawełniana, dobrana w odpowiednim rozmiarze. Zwróćmy uwagę na jej skład, szczególnie wybierając ją dla dzieci. W sklepach odzieżowych znajdziemy specjalne linie ubrań ekologicznych, przeznaczonych dla alergików i miłośników życia w zgodzie z naturą. Taka odzież będzie zdecydowanie droższa, ale czasem warto zainwestować dla swojego dobra.

Odpowiednia odzież dla alergika umożliwi nam bardziej komfortowe funkcjonowanie. Wygodne ubrania nie podrażnią skóry alergika. O niepokojących objawach, będą mogli szybko zapomnieć.